Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie

  • To Zdarzenie minęło.

Koncert Krzyżowa-Music: dzieła muzyki klasycznej w synagodze

27 Sierpień, 2017 | 18:00 - 20:00

PLN25 - PLN35
Koncert Krzyżowa-Music (Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej) Światowej sławy muzycy oraz obiecujące talenty młodego pokolenia zaprezentują dzieła muzyki klasycznej – Koncertowe Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem
 
Bilety: 35/25zł. Dostępne w serwisie ticketpro.pl (kliknij, by kupić bilet) oraz we wszystkich salonach EMPiK. Możliwość rezerwacji: bilety@fbk.org.pl / tel. (sms) 692 804 540.
 
27 sierpnia we wrocławskiej Synagodze Pod Białym Bocianem odbędzie się tegoroczny koncert zakończeniowy Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej „Krzyżowa-Music”, podczas którego będzie można usłyszeć m.in.: kwintet fortepianowy Mieczysława Weinberga, trzy utwory na kwartet smyczkowy Igora Strawinskiego oraz oktet smyczkowy Felixa Mendelssohn-Bartholdy.
 
W tym roku od 15 do 27 sierpnia już po raz trzeci muzycy z całego świata spotkają się w Krzyżowej, aby wzorem amerykańskiego festiwalu muzyki kameralnej Marlboro-Music, wspólnie tworzyć, przeżywać i dzielić się muzycznymi doświadczeniami.
Krzyżowa-Music to mistrzowskiej klasy warsztaty muzyczne o charakterze festiwalu. W oddalonej od miejskiego zgiełku Krzyżowej muzycy znajdują czas i inspirację, by zmierzyć się z szeroką gamą dzieł muzyki klasycznej od baroku po współczesność.
 
14 światowej sławy muzyków – Mistrzów, w tym m.in.: skrzypaczka Midori, klarnecista Charles Neidich oraz członkowie zespołów kameralnych takich jak Artemis-Quartett, Vermeer-Quartett czy Rosamunde-Quartett, oraz 37 obiecujących talentów muzyki klasycznej, wybranych w drodze rekrutacji, pod kierownictwem artystycznym Viviane Hagner spotka się na wspólne muzykowanie i międzypokoleniową wymianę doświadczeń. Owoce swojej współpracy Mistrzowie i Juniorzy Krzyżowa-Music zaprezentują podczas 9 koncertów na Dolnym Śląsku: w Krzyżowej, we Wrocławiu, w Szczawnie-Zdrój, Świdnicy i na Zamku Książ.
 
Koncerty organizowane w ramach Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem. Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl). Oficjalny sponsor: BNY Mellon (Poland) SP. z o. o.

Szczegóły

Data:
27 Sierpień, 2017
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
PLN25 - PLN35
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Fundacja Bente Kahan

Miejsce

Synagoga Pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 5a
Wrocław, dolnośląskie Polska
+ Google Map