Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Koncert: Leo Garda kontratenor, Orkiestra Amati Ensemble z Monachium

21 Październik, 2017 | 20:00 - 22:00

PLN35 - PLN50

informacje od organizatora wydarzenia:

Koncert: Leo Garda kontratenor, Orkiestra Amati Ensemble z Monachium.

Początek: 21.10.2017 20:00

Koniec: 21.10.2017 22:00

Koszt: 50 / 35 zł

Organizator: Agencja Koncertowa „Presto”  http://www.agentur-presto.com/

Telefon: 071 3434700

Email: info@agentur-presto.com

Miejsce:  Synagoga Pod Białym Bocianem

Adres:  ul. Włodkowica 5a, Wrocław, Polska

Koncert: Leo Garda kontratenor – solista mediolańskiej La Scali  oraz  Orkiestra Amati Ensemble z Monachium.

Wykonawcy:

Leo Garda kontratenor ( solista mediolańskiej La Scali )

Monika Pietruszewska rożek angielski

Orkiestra Amati Ensemble München

Jan Pogany dyrygent

Bilety: 50/35zł. Dostępne w serwisie eventim.pl oraz we wszystkich salonach EMPiK. Możliwość rezerwacji w eventim.pl:  tel. 22 591 83 83,.

Link do sprzedaży biletów  z możliwością przesłania pocztą lub samodzielnego wydruku:

kup bilet

 

Kup bilet przez internet: eventim.pl

W przepięknym wnętrzu oraz wspaniałej akustyce  Synagogi Pod Białym Bocianem  w dniu 21 października o godzinie 20:00  wraz z monachijską orkiestrą Amati Ensemble München zabrzmi  kontratenor. Leo Garda solista wielu renomowanych scen operowych także mediolańskiej La Scali i wiedeńskiej Staatsoper zaprezentuje się w recitalu.

W programie słynne arie operowe m.in. Orfeusza, Kserksesa, arie z opery G. F. Händel, „Rinaldo” ze znaną „Lascia chio pianga”, solista wykona jego koronną i niezwykle wzruszającą arię ” When I am laid in earth” z opery „Dydona i Eneasz ”  H.Purcella oraz  znane melodie m.in… Ennio Morricone – ” Nella Fantasia”  z filmu „Misja”, „Plaisir d’amour” kompozytora Jean Martiniego i „Memory” z musicalu „Cats”.

Na rożku angielskim wykonany będzie Romans Ronalda Binge, a orkiestra zaprezentuje utwory F.Mendelssohna, J.Sibeliusa, E.Griega  oraz znaną Serenadę „Eine Kleine Nachtmusik”  W.A. Mozarta.

Leo Garda od wielu lat bryluje na najbardziej prestiżowych scenach Europy, sztukę swą doskonalił w Wyższej Szkole Muzycznej w Monachium, gdzie ukończył naukę śpiewu pod kierunkiem  prof. Hanno Blaschke (byłego asystenta Ady Sari). Zdobył nagrodę publiczności za arię Mozarta na Międzynarodowym Konkursie w Hertogenbosch (Holandia) oraz nagrodę specjalną za oryginalną barwę głosu na Międzynarodowym Konkursie  Wokalnym im. Alfredo Krausa w Las Palmas. Od wielu lat artysta zajmuje się także pracą pedagogiczną i jest cenionym pedagogiem śpiewu w Monachium. , a wielu jego absolwentów stało się solistami światowych scen operowych oraz prestiżowych sal koncertowych.

Podczas tego wieczoru wykonany będzie Romans na rożek angielski Ronalda Binge, na tym rzadko spotykanym  na estradach instrumencie o niezmiernie szlachetnym i wzruszającym brzmieniu zagra  Monika Pietruszewska, która studiowała pod kierunkiem  wielu wybitnych i cenionych pedagogów m.in. w Hochschule für Musik w Würzburgu oraz z wyróżnieniem ukończyła  Wrocławską Akademię Muzyczną. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień wielu konkursów krajowych i zagranicznych. Posiada również szereg  nagrań płytowych. Koncertowała  z wieloma orkiestrami w kraju oraz w wielu stolicach Europy , a także w Chinach.

Koncert poprowadzi Jan Pogány polski dyrygent, kompozytor i wiolonczelista, absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej w Monachium. Artysta odbył kurs mistrzowski pod kierunkiem słynnego dyrygenta Sergiu Celibidache. Jest laureatem konkursów kompozytorskich, przez wiele lat sprawował kierownictwo muzyczne w niemieckich teatrach muzycznych oraz stale  współpracuje z licznymi orkiestrami nie tylko w Niemczech, Austrii, Włoszech ale nawet w Royal Opera House Muskat w Omanie. Jest dyrektorem Międzynarodowego Brahms Festiwalu we Wrocławiu.

Więcej informacji w „News” na  www.agentur-presto.com

Szczegóły

Data:
21 Październik, 2017
Czas:
20:00 - 22:00
Koszt:
PLN35 - PLN50

Organizator

Agencja Koncertowa Presto
Email:
info@agentur-presto.com

Miejsce

Synagoga Pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 5a
Wrocław, dolnośląskie Polska
+ Google Map
Zwiększ czytelność