Dni Izraela 2017 w CKiEŻ w Synagodze Pod Białym Bocianem

Fundacja Bente Kahan zaprasza na:
Dni Izraela w Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem
6-7 maja 2017, Włodkowica 5a, Wrocław

6. maja, sobota

21:30 – Nocne kino w synagodze: Pokaz filmu „Opowieść o miłości i mroku” (95′)
Debiut reżyserski Natalie Portman, ekranizacja bestsellerowej powieści Amosa Oza. Przejmująca historia dorastania jednego z najwybitniejszych pisarzy XXI wieku.
Bilety: 10zł. Rezerwacje: bilety@fbk.org.pl / tel. 692 804 540.

7. maja, niedziela

11:00 – Zwiedzanie mykwy z Danielle Chaimovitz z wrocławskiej Gminy Żydowskiej.
Czym jest mykwa? Przez kogo jest używana? Danielle opowie o zasadach korzystania z mykwy i odpowie na wszystkie pytania. Tym razem będzie można dowiedzieć się więcej o izraelskich mykwach. Język angielski z tłumaczeniem na polski. Wstęp: 8zł. Rezerwacja miejsc: bilety@fbk.org.pl / tel. 692 804 540.

12:30 – Bezpłatne warsztaty tańca izraelskiego z Małgorzatą Rzempołuch.
Taniec izraelski tworzony jest od momentu powstania państwa Izrael, zawiera pierwiastki kultur państw ościennych oraz państw europejskich, a także elementy tańców chasydzkich, klezmerskich oraz tańce w parach. Tańczony przede wszystkim w kręgu, co daje możliwość odkrywania radości płynącej z tańca i przekazywania jej innym. Stroje na zajęcia dobrze, aby były wygodne: miękkie obuwie, bluzka – koszula, luźna spódnica lub spodnie. Ze względu na tradycję tańca izraelskiego nie zaleca się ubrań w kolorze czerwonym. Zajęcia poprowadzi Małgorzata Rzempołuch – Absolwentka Wydziału Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu. Rezerwacja miejsc: bilety@fbk.org.pl / tel. 692 804 540.

14:00 – Wykład w Małej Synagodze: „Jerozolima Amosa Oza – spacer po miejscach opisywanych w utworach Amosa Oza”. Prowadzenie: Marek Suchar, autor książki „Jerozolima – miasto i ludzie”. Wstęp wolny.

16:30 – Izraelskie warsztaty gotowania z Danielle Chaimovitz. Upamiętniając Dzień Niepodległości Izraela przygotujemy i spróbujemy prawdziwego humusu, pity, sałatek oraz znacznie więcej! Koszt: 25zł.  Ilość miejsc ograniczona, zapisy do 4. maja pod adresem
e-mailowym: bilety@fbk.org.pl

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl).
Partner: Gmina Żydowska we Wrocławiu.

Dni Izraela 2017