Klezmerzy z Rzymu: MishMash | Gość specjalny: Bente Kahan [3.09]

W najbliższą niedzielę kończymy nasze muzyczne Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem wyjątkowym koncertem!

Zaprosiliśmy do synagogi klezmerski kwartet z Rzymu, gościnnie wystąpi z nimi Bente Kahan – zaśpiewa radosne pieśni w jidysz.

Bilety: 35/25zł. Dostępne w serwisie ticketpro.pl oraz we wszystkich salonach EMPiK. Możliwość rezerwacji: bilety@fbk.org.pl / tel. (sms) 692 804 540.

Kup bilet przez internet: ticketpro.pl

MISH MASH – „Dźwięki pokoju”. Ich występ w synagodze wzbogacony będzie gościnnym udziałem Bente Kahan. Odbędzie się w ramach Europejskiego Dnia Kultury Żydowskiej.

Perski kwartet „Mishmash” (termin w różnych językach obejmujący znaczenia związane z koncepcją „mieszanki”) proponuje oryginalną i fascynującą interpretację dźwięków wywodzących się z regionu śródziemnomorskiego, Bliskiego Wschodu i krajów Wschodu.

Powstała dzięki wielu kulturom i tradycjom (chrześcijańskiej, żydowskiej, muzułmańskiej, buddyjskiej), muzyka Mishmash za swoją główną inspirację uznaje repertuar klezmerski (muzykę Żydów Aszkenazyjskich), romanse sefardyjskie, obejmujące swoim zasięgiem terytorium od Hiszpanii po Turcję, tradycyjne melodie perskie i bliskowschodnie, aranżowane i wykonywane w sposób odtwarzający klimat włóczęgi i tułaczki, tak charakterystyczny dla tego repertuaru. 

Kwartet, występujący regularnie na wielu festiwalach, tak we Włoszech jak i za granicą, biorący udział w realizacjach radiowych i telewizyjnych, wydał swoją drugą płytę, „Parvane”, po tym, jak pierwszy album, „Delta” zebrał wysokie noty zarówno od publiczności, jak i krytyków. 

Zespół w składzie:
Marco Valabrega; skrzypce
Mohssen Kasirossafar; tonbak, daf, daire, wokal
Luca Pagliani; gitara
Bruno Zoia; kontrabas, gitara basowa

Koncerty organizowane w ramach Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem. Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl). Oficjalny sponsor: BNY Mellon (Poland) SP. z o. o.