Oferta dla szkół: Spektakle edukacyjne w synagodze Pod Białym Bocianem [7-8 marca]

grafika-promocyjna-wallstrasse

Pamiętając o wydarzeniach marca 1968, zapraszamy grupy szkolne na przedstawienie słowno-muzyczne „Wallstrasse 13” opowiadające o lokalnej historii żydowskiej – o  losach mieszkańców domu numer 13 przy wrocławskiej ulicy Włodkowica (przed wojną Wallstrasse). „Wallstrasse 13” jest przedstawieniem prezentującym żywą historię Wrocławia oraz zamieszkujących go społeczności. Przy produkcji spektaklu wykorzystano bogaty materiał archiwalny, który przyczynił się do powstania fabuły oraz multimedialnej scenografii.

Więcej informacji: Charakterystyka spektaklu Wallstrasse 13

Treści zawarte w spektaklu można doskonale wykorzystać na zajęciach języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie i historii dla uczniów liceów i gimnazjów. Jest to również świetna okazja do odwiedzenia synagogi Pod Białym Bocianem.

Scenariusz i reżyseria: Bente Kahan
Multimedia: Mirosław Koch; wrocławscy artyści: Anna Błaut, Marzena Oberkorn, Igor Pietraszewski, Tomasz Kasiukiewicz, Artur Dominik, Jacek Węgrzynowski.

Przewidzieliśmy cztery spektakle:

7 marca 2017 (wtorek), godzina 9:00 oraz 11:00
8 marca 2017 (środa), godzina 9:00 oraz 11:00

Czas trwania spektaklu: około 60 minut

Miejsce: Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem,  ul. Włodkowica 5, Wrocław

Cena biletu:  15zł (dla uczniów, którzy nie mogą pozwolić sobie na bilety w tej cenie przewidzieliśmy bezpłatne wejściówki -po trzy sztuki na jedną klasę. Dla opiekunów również wejściówki są darmowe.)

Kontakt: W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz rezerwacji grup na przedstawienia prosimy o kontakt mailowy (bilety@fbk.org.pl) lub telefoniczny (692 804 540) z organizatorem wydarzenia – Fundacją Bente Kahan.

Wallstrasse 13 - Fundacja Bente Kahan (3)

Dofinansowano ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)