« Wróć do Wydarzeń

Koncert muzyki Jidysz: Jalda Rebling z zespołem

Początek:
20.08.2017 18:00
Koniec:
20.08.2017 20:00
Koszt:
35 / 25 zł
Organizator:
Fundacja Bente Kahan
Telefon:
071 782 81 23
Email:
bilety@fbk.org.pl
Miejsce:
Synagoga Pod Białym Bocianem
Adres:
ul. Włodkowica 5a, Wrocław, Polska

JALDA REBLING Z ZESPOŁEM (NIEMCY) – Koncertowe Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem

Bilety na każdy z koncertów: 35/25zł. Rezerwacje: bilety@fbk.org.pl / tel. (sms): 692 804 540. Dostępne w salonach EMPiK, na stronie ticketpro.pl oraz na godzinę przed koncertem w synagodze.

Kup bilet przez internet: ticketpro.pl

Jalda Rebling – jedna z najważniejszych postaci odrodzenia muzyki jidysz w Niemczech zaprezentuje osobistą historię jidysz z NRD.


Urodzona w Holandii aktorka i kantorka Jalda Rebling dorastała słuchając jidiszowych piosenek swojej matki, słynnej, ocalałej z Zagłady pieśniarki Lin Jaldati (1912-1988).

Lin i jej siostra Janny były ostatnimi towarzyszkami Anny i Margot Frank w Bergen-Belsen.

Jalda poszła w ślady matki. Między 1979 i 1988 r. rodzina Rebling podróżowała dookoła świata. Pod koniec lat osiemdziesiątych rozpoczęła swoje badania nad wczesnoniemieckimi żydowskimi źródłami, z których ewoluowały język i kultura jidisz. Studiowała żydowską liturgię i w 2007 r. została ordynowana na kantorkę. W multimedialnym show Jalda opowiada swoją jidiszową historię dorastania w Berlinie Wschodnim. Historię obejmującą Międzynarodowy Festiwal Jidisz, jidiszowy teatr i ponad 40 lat śpiewania w jidisz nie tylko w Berlinie, ale również w Nowym Jorku i Jerozolimie, Krakowie i Wilnie, w Paryżu i Zurychu, na całym świecie.

Podczas koncertu akompaniować jej będą dwaj wspaniali muzycy: Tobias Morgenster na akordeonie i Daniel Weltlinger na skrzypcach.

Koncert organizowany w ramach Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem. Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl). Oficjalny sponsor: BNY Mellon (Poland) SP. z o. o.

iCal Import + Google Calendar