Udostępnij ten wpis:

19.07.2020, Godz./H. 18:00

Christian Danowicz


Argentyna / Francja / Polska
Argentina/France/Poland

Wielokrotnie nagradzany skrzypek i koncertmistrz NFM Orkiestry Leopoldinum.
Award-winning violinist, concertmaster of the NFM Leopoldinum Orchestra.

W 2010 r. otrzymał I nagrodę w Konkursie Muzyki Kameralnej podczas Duxbury Music Festival w USA. W 2016 r. został laureatem Nagrody Radia Wrocław Kultura „Emocje”. Nagrane pod jego kierownictwem wraz z NFM Orkiestrą Leopoldinum i Atom Strony Quartet płyty Made in Poland oraz Supernova zostały wyróżnione Fryderykiem w 2018 i 2019 r. Pierwsza z płyt otrzymała ponadto w 2018 r. Wrocławską Nagrodę Muzyczną.

In 2010, he received the 1st prize in the Chamber Music Competition at the Duxbury Music Festival in the USA. In 2016, he became the winner of the Radio Wroclaw Culture Emotions Award. Recorded under his leadership together with the NFM Leopoldinum Orchestra and Atom Strings Quartet, the albums Made in Poland and Supernova were awarded a Fryderyk in 2018 and 2019. The first of the albums also received the Wroclaw Music Prize in 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Nasze Tweety

Już 14 raz Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem. W tym roku wyjątkowe! Po raz pierwszy Festiwal będzie online - w trosce o bezpieczeństwo. Mimo że na odległość, poznamy nie tylko muzykę i inspiracje artystów z całego świata, ale również ich osobiste historie. Już dziś o 18:00!

#tegoDnia W czwartek, 4 lipca 1946 r. tłum mieszkańców Kielc, przy udziale milicjantów i żołnierzy, dokonał masakry ocalałych z Holocaustu Żydów, mieszkających w budynku przy ulicy Planty 7/9. Iskrą była plotka o mordzie rytualnym chrześcijańskich dzieci. https://polin.pl/pl/rocznica-pogromu-zydow-w-kielcach

Oglądaliście już Unorthodox i One of Us? Jesteście ciekawi jak wygląda życie społeczności chasydzkich nie tylko w serialach? Dzięki literaturze byłych chasydów, dr Tworek opowie Nam o ich życiu i relacjach z nie-chasydzkim światem.
Zapraszamy na spotkanie już 29ego czerwca!

Pokaż więcej Tweetów
Menu
Accessibility