fbpx
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Mordechaj Gebirtig – Bądź mi zdrów, Krakowie!

6 lutego | 09:00 - 10:30

15PLN

Spektakl dla młodzieży szkolnej.

Spektakl w nowatorski sposób przybliża twórczość znakomitego żydowskiego poety  i pieśniarza, Mordechaja Gebirtiga, który poprzez prostotę, humor i ciepło w szczególny sposób dokumentuje życie mieszkańców krakowskiego Kazimierza. Jego utwory opowiadają o ich codzienności – ubóstwie i rozpaczy, ale także o ogromie miłości i nadziei. Wraz  z Holokaustem, życie żydowskie zniknęło z ulic Kazimierza, a stolarz-poeta podzielił los wielu polskich Żydów – w 1942 roku został zastrzelony przez nazistów w krakowskim getcie.

Tekst i muzyka: Mordechaj Gebirtig, tłumaczenie: Jerzy Ficowski i Aleksander Gleichgewicht, scenariusz: Bente Kahan, reżyseria: Tomasz Man, scenografia i kostiumy: Anetta Piekarska-Man, opracowanie dźwiękowe: Marek Otwinowski, występują: Alicja Kalinowska, Tomasz Leszczyński

Spektakl jest znakomitą szansą odwiedzenia Synagogi Pod Białym Bocianem.

Czas trwania spektaklu: 50 min. Spektakl przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych oraz klas 7 i 8 szkół podstawowych.

Bilety: 15 zł

Dla uczniów, którzy  nie mogą sobie pozwolić na bilet w tej cenie przewidzieliśmy bezpłatne wejściówki (3 wejściówki na jedną klasę). Jeden opiekun na dziesięcioro uczniów także otrzymuje bezpłatną wejściówkę.

Rezerwacja biletów: bilety@fbk.org.pl tel. 71 782 81 23 lub 71 431 89 47

Szczegóły

Data:
6 lutego
Czas:
09:00 - 10:30
Koszt:
15PLN

Organizator

Fundacja Bente Kahan

Miejsce

Synagoga Pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 5a
Wrocław, dolnośląskie Polska
+ Google Map
Zwiększ czytelność