fbpx
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

VIII Międzynarodowy Brahms Festiwal Koncert Inauguracyjny, Martina Bortolotti sopran, Leo Garda kontratenor, Jan Pogany dyrygent, I Signori & Camerata-Wrocław.

7 lipca, 2019 | 19:00 - 21:00

50PLN – 100PLN

W programie nie tylko Brahms, ale nie zabraknie także pieśni żydowskich oraz nastrojowych , znanych utworów najznakomitszych mistrzów muzyki romantycznej.

Martina Bortolotti sopran ( solistka Teatru „La Fenice” w Wenecji,

Leo Garda kontratenor / tenor ( solista Teatru ” La Scala” w Mediolanie )

Męski Zespół Wokalny „I Signori” pod kierownictwem Izabeli Polakowskiej-Rybskiej

Orkiestra Kameralna Camerata-Wrocław

Jan Pogany dyrygent

W przepięknym wnętrzu oraz wspaniałej akustyce  Synagogi Pod Białym Bocianem we Wrocławiu w dniu 07 lipca o godzinie 19:00  wraz z orkiestrą wystąpią międzynarodowej rangi soliści oraz renomowany chór męski.

W programie koncertu m.in. rzadko wykonywany utwór Brahmsa pt. Rapsodia na alt, chór męski i orkiestrę op. 53,  nie zabraknie także znanych utworów innych kompozytorów m.in.. J. Sibeliusa, F. Mendelssohna-Bartholdy oraz  słynnej Suity „Peer Gynt” Edwarda Griega. Ze względu na miejsce koncertu w programie zaprezentowane zostaną  także  znane  pieśni żydowskie oraz najpiękniejsze pieśni Brahmsa  w wykonaniu włoskiej sopranistki Martiny Bortolotti, która jest solistką  Teatru „La Fenice” w Wenecji, występowała w znanych salach koncertowych na wszystkich kontynentach. Leo Garda przybędzie z Monachium, artysta od wielu lat bryluje na scenach niemieckich i włoskich teatrów operowych i wzbudza ogromne zainteresowanie śpiewając na mistrzowskim poziomie dwoma skrajnie różnymi głosami tenorem i kontratenorem, śpiewał w mediolańskiej La Scali podczas spektaklu „Chowańszczyzna ”pod dyrekcją Claudio Abbado. Artysta wykona Rapsodię  op.53 Brahmsa, ze względu na trudną o bardzo rozległej skali partię solową tego utworu,  solista jest jedynym kontratenorem  na świecie, który posiada to przepiękne dzieło w repertuarze. Leo Garda wykona także wiele nastrojowych, znanych utworów z włoskiego repertuaru.  

Zaprezentuje się również Męski Zespół Wokalny „I Signori”, który  mimo krótkiego istnienia odnosi wiele sukcesów na prestiżowych estradach. Dyrektorem artystycznym tego zespołu jest Izabela Polakowska -Rybska, która w swoim dorobku posiada wiele nagród. Pełniła obowiązki m.in. Dyrektora Artystycznego Chóru Polskiego Radia w Krakowie. Orkiestrę Kameralną Camerata – Wrocław poprowadzi Jan Pogány polski dyrygent, kompozytor i wiolonczelista, absolwent Wyższej Szkoły Muzycznej w Monachium. Artysta odbył kurs mistrzowski pod kierunkiem słynnego dyrygenta Sergiu Celibidache. Jest laureatem konkursów kompozytorskich, przez wiele lat sprawował kierownictwo muzyczne w niemieckich teatrach muzycznych oraz stale  współpracuje z licznymi orkiestrami nie tylko w Niemczech, Austrii, Włoszech ale nawet w Royal Opera House Muskat w Omanie. Jest dyrektorem Międzynarodowego Brahms Festiwalu we Wrocławiu.

Johannes Brahms, jeden z największych romantyków był we Wrocławiu postacią znaną i lubianą, wielokrotnie zaprezentował się wrocławskiej publiczności jako kompozytor, pianista i dyrygent. Za swoją twórczość otrzymał w roku 1879 tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Wrocławskiego. W dowód wdzięczności skomponował dla Uniwersytetu Wrocławskiego Uwerturę Akademicką.

Więcej informacji na www.brahms-festival.com

Bilety dostępne w salonach EMPiK, w punktach sprzedaży Eventim m.in Saturn, Media Expert oraz na stronie www.eventim.pl, tel.22 591 83 83

Link do sprzedaży biletów:  https://www.eventim.pl/bilety.html?affiliate=PLE&doc=artistPages%2Ftickets&fun=artist&action=tickets&erid=2495910&includeOnlybookable=true&x10=1&x11=brahm

Szczegóły

Data:
7 lipca, 2019
Czas:
19:00 - 21:00
Koszt:
50PLN – 100PLN
Strona internetowa:
www.agentur-presto.com

Organizator

Agencja Koncertowa Presto
Email:
info@agentur-presto.com

Miejsce

Synagoga Pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 5a
Wrocław, dolnośląskie Polska
+ Google Map
Zwiększ czytelność