Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Wirtuoz gry na santurze – Javid Afsari Rad zagra w synagodze

6 Sierpień, 2017 | 18:00 - 20:00

PLN25 – PLN35

Javid Afsari Rad – Koncertowe Lato w Synagodze Pod Białym BocianemBilety: 35/25zł. Rezerwacje: bilety@fbk.org.pl / tel. (sms): 692 804 540. Dostępne w salonach EMPiK, na stronie ticketpro.pl oraz na godzinę przed koncertem w synagodze.Kup bilet przez internet: ticketpro.plJavid Afsari Rad to niezwykle utalentowany irański imigrant, honorowy obywatel Oslo. Podczas koncertu w synagodze zaprezentuje brzmienie santura, instrumentu strunowego, starszego brata cymbałów.Zespół w składzie:
Javid Afsari Rad – Santur
Behnam Samani – TombakJavid Afsari Rad jest jednym z najwybitniejszych na świecie wirtuozów instrumentu zwanego santur. Javid urodził się w Isfahanie w środkowym Iranie, gdzie uczył się grać pod kierownictwem Saeeda Naeemi Manesha. Później zapoznał się z radifem – klasycznym repertuarem muzyki irańskiej. Studia zaprowadziły Javida do Norwegii, gdzie ukończył muzykologię na Uniwersytecie w Oslo i gdzie brał udział w wielu międzynarodowych projektach muzycznych oraz robił karierę jako kompozytor oraz muzyk. W 2010 r. Jazzland Recordings wydał jego pierwszy solowy album „Afarinesh”, zawierający utwory z tradycyjnego repertuaru muzyki perskiej i kilka jego własnych kompozycji, inspirowanych melodiami oraz dźwiękami Wschodu i Zachodu. W recenzji koncertu w paryskim Theatre des Abbesses (2013) pisano: „Mistrzostwo Javida Afsari Rad jest równe skomplikowaniu radifu. Porusza setki strun z książęcą elegancją i jedwabistą delikatnością. Muzyczny dialog między daf a santurem który stworzył z Bhenamem Samanim jest niezrównany” (Le Monde 14.01.2013).
Za swoje zaangażowanie w pracę z Norweską Orkiestrą Radiową (KORK) w 2007 r. otrzymał Norweską Nagrodę KORK, przyznawaną za innowacyjne i wybitne zasługi dla muzyki orkiestrowej.
Jako muzyk i kompozytor Afsari głęboko inspiruje się pracami Rumiego, legendarnego sufickiego mistyka i poety trzynastowiecznej Persji. Kompozycje Javida oddają mu hołd i zarazem przekazują wielką życiową energię promieniującą z czarującej poezji Rumiego.
Behnam Valikhani Samani urodził się w 1967 r. w Chahar Mahai, Bakhtiari, w Iranie. Gry na tombaku zaczął się uczyć w wieku 13 lat u D. Mohebiego w Isfahanie. Samani występuje w Europie od 1987 r., współpracował z jednymi z najsłynniejszych irańskich muzyków, m.in. F. Paewar, M. Zarief i R. Badie. Pracował także z międzynarodowym gronem artystów obejmującym np. Hariprasada Chaurasia, D. Schneider i H. Mischke, brał udział w wielu spektaklach i projektach muzycznych. W 2001 r. koncertował w USA, Wielkiej Brytanii, Brazylii i Kanadzie razem z Dastan Ensemble. Występował również na wielu festiwalach, jak Festiwal Muzyczny w Sao Paulo 2001, Festiwalach Muzyki Perskiej w Monachium, Szwecji i Austrii, Rythm Stick Festival w Londynie i Rythm Festival w Zurychu.Koncerty organizowane w ramach Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem. Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl). Oficjalny sponsor: BNY Mellon (Poland) SP. z o. o.

Szczegóły

Data:
6 Sierpień, 2017
Czas:
18:00 - 20:00
Koszt:
PLN25 – PLN35
Wydarzenie Tagi:
, , , ,

Organizator

Fundacja Bente Kahan

Miejsce

Synagoga Pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 5a
Wrocław, dolnośląskie Polska
+ Google Map
Zwiększ czytelność