Udostępnij ten wpis:

Louisa Lyne
Szwecja/Sweden
02.08.2020, godz./h.: 18:00

[English below]

Charyzmatyczna piosenkarka wraz z Di Yiddishe Kapelye prezentuje pieśni jidysz szerszej publiczności.

Rozmowa Bente Kahan z Louisą Lyne piosenkarką i performerką. Urodziła się w Härnösand na północy Szwecji, obecnie mieszka w Malmö. Jej twórczość koncentruje się na pieśniach w języku jidysz, a jej repertuar obejmuje zarówno muzykę tradycyjną, jak i własny, nowo napisany materiał. Pomimo tego, że Louisa nie dorastała w domu z żydowskimi tradycjami, swoje pierwsze spotkanie z jidysz opisuje jako „miłość od pierwszego wejrzenia”.

Louisa wykonuje utwory w języku jidysz przed szeroką, nie tylko szwedzką, publicznością, a jej twórczość jest doceniana i nagradzana wieloma nominacjami oraz prestiżowymi nagrodami. Louisa jest min. laureatką Der Yiddisher Idoll.

.

This charismatic singer together with Di Yiddishe Kapelye present Yiddish songs for a large audience.

Bente Kahan interviews the singer and performer Louisa Lyne, originally from Härnösand in the north of Sweden, and now based in Malmö.
Her creative output focuses on songs in Yiddish and her repertoire includes both traditional music as well as her own, newly written material. Despite the fact that Louisa didn’t grow up in home with Jewish traditions she describes her first encounter with Yiddish as love as first sight.

Louisa has introduced Yiddish songs to a broad Swedish audience and her work has been recognized and awarded with several nominations and prestigious prizes, among these winner of Der Yiddisher Idol, Mexico City 2019.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Nasze Tweety

Już 14 raz Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem. W tym roku wyjątkowe! Po raz pierwszy Festiwal będzie online - w trosce o bezpieczeństwo. Mimo że na odległość, poznamy nie tylko muzykę i inspiracje artystów z całego świata, ale również ich osobiste historie. Już dziś o 18:00!

#tegoDnia W czwartek, 4 lipca 1946 r. tłum mieszkańców Kielc, przy udziale milicjantów i żołnierzy, dokonał masakry ocalałych z Holocaustu Żydów, mieszkających w budynku przy ulicy Planty 7/9. Iskrą była plotka o mordzie rytualnym chrześcijańskich dzieci. https://polin.pl/pl/rocznica-pogromu-zydow-w-kielcach

Oglądaliście już Unorthodox i One of Us? Jesteście ciekawi jak wygląda życie społeczności chasydzkich nie tylko w serialach? Dzięki literaturze byłych chasydów, dr Tworek opowie Nam o ich życiu i relacjach z nie-chasydzkim światem.
Zapraszamy na spotkanie już 29ego czerwca!

Pokaż więcej Tweetów
Menu
Accessibility