Udostępnij ten wpis:

Rali Margalit
Izrael/Israel
26.07.2020, godz./ h.: 18:00

W wywiadzie z Bente Kahan wiolonczelistka i kompozytorka Rali Margalit opowiada o swoim dzieciństwie, karierze i muzycznych inspiracjach.  Na wiolonczeli klasycznej zaczęła grać już w wieku 10 lat. Jest absolwentką prestiżowej Akademii Muzyki i Tańca Rubin w Jerozolimie. Ciekawość i otwarty umysł skłoniły ją do eksperymentowania i grania niemal każdego stylu muzycznego, jaki można znaleźć w jej rodzinnej ojczyźnie, Izraelu. Czerpie z muzyki perskiej, kurdyjskiej, cygańskiej, arabskiej, flamenco i klezmer komponując wyjątkowo piękne i bogate etnicznie utwory.

 

Bente Kahan  interviews the cellist and composer Rali Margalit. She will tell about her childhood, career and what has inspired her as a musician. She started playing the classical cello at the age of 10 and graduated  from the prestigious Jerusalem Rubin Academy of Music and Dance. Her curiosity and open mind prompted her to experiment and play almost any style of music that can be found in her native country Israel. Her compositions are inspired by Persian, Kurdish, Gypsy, Arabic, flamenco and klezmer music.

https://www.facebook.com/fundacjabentekahan/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Nasze Tweety

Już 14 raz Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem. W tym roku wyjątkowe! Po raz pierwszy Festiwal będzie online - w trosce o bezpieczeństwo. Mimo że na odległość, poznamy nie tylko muzykę i inspiracje artystów z całego świata, ale również ich osobiste historie. Już dziś o 18:00!

#tegoDnia W czwartek, 4 lipca 1946 r. tłum mieszkańców Kielc, przy udziale milicjantów i żołnierzy, dokonał masakry ocalałych z Holocaustu Żydów, mieszkających w budynku przy ulicy Planty 7/9. Iskrą była plotka o mordzie rytualnym chrześcijańskich dzieci. https://polin.pl/pl/rocznica-pogromu-zydow-w-kielcach

Oglądaliście już Unorthodox i One of Us? Jesteście ciekawi jak wygląda życie społeczności chasydzkich nie tylko w serialach? Dzięki literaturze byłych chasydów, dr Tworek opowie Nam o ich życiu i relacjach z nie-chasydzkim światem.
Zapraszamy na spotkanie już 29ego czerwca!

Pokaż więcej Tweetów
Menu
Accessibility