Informacje o udogodnieniach dla osób z niepełnosprawnościami

Informacje o udogodnieniach dla osób z niepełnosprawnościami

 

Zależy nam, aby wszyscy odwiedzający Synagogę Pod Białym Bocianem mogli bez ograniczeń cieszyć się wartościowym doświadczeniem.

Wszystkie pomieszczenia w Synagodze są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

W budynku znajduje się odpowiednio przygotowana toaleta oraz winda ułatwiająca dostęp na piętra. Jeżeli potrzebne są dodatkowe udogodnienia, można zwrócić się do pracownika ochrony z prośbą o informację lub asystenta, który pomoże w zwiedzaniu wystaw.

W razie potrzeb prosimy o kontakt z Fundacją Bente Kahan (tel.  +48 71 341 89 47) lub Gminą Wyznaniową Żydowską we Wrocławiu (tel. +48 71 343 64 01).

Oprócz zwiedzenia kompleksu pomieszczeń Synagogi pod Białym Bocianem (sali głównej, Szulu – małej synagogi, mykwy – łaźni rytualnej oraz piwnic) zapraszamy na wystawy stałe: „Historia Odzyskana” (empora Synagogi), „Nieukończone Życie” w piwnicach Synagogi oraz prezentację „Żydowski Cykl Życia” w odrestaurowanej mykwie.

Zapraszamy również na wystawy czasowe, spektakle, koncerty oraz spotkania i warsztaty – organizowane w ramach działalności Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej. Program wydarzeń dostępny na stronie kalendarza.

Zwiększ czytelność