Udostępnij tę stronę:

Lekcja online: O tożsamości żydowskiej w powojennej Polsce i na emigracji po ’68 roku

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Lekcja online: O tożsamości żydowskiej w powojennej Polsce i na emigracji po ’68 roku

10/12/2020 dnia 18:00 - 19:30

Tematyka spotkania dotykać będzie wspomnień z lat dziecinnych spędzonych w powojennym Wrocławiu w rodzinie zasymilowanych Żydów polskich oraz o środowisku żydowskim tamtych lat.

O emigracji z kraju i reakcji nastolatki na wydarzenia marcowe ’68 roku i o okresie rozwijania tożsamości żydowskiej w Nowym Jorku opowie Państwu Paula Teitelbaum. Webinar poruszy także temat jej pracy nad umocnieniem kultury i języka jidysz, odnalezienia środowiska młodzieżowego o podobnych zainteresowaniach, studiów, pracy, rodziny oraz pielęgnacji języka i kultury w drugim i trzecim pokoleniu.

Pola Tejtelbaum / Paula Teitelbaum – urodzona po wojnie we Wrocławiu, uczennica szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego im. Sholema-Alejchema w latach 1961-1967. W 1967 roku wyjechała z rodziną do Stanów Zjednoczonych, gdzie obecnie mieszka i pracuje jako nauczycielka języka angielskiego i jidysz.
Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) w ramach projektu Nauka o Holokauście dla lepszej przyszłości. Przeciwdziałanie ksenofobii i wykluczeniu.

Organizator

Fundacja Bente Kahan

Miejsce

Synagoga pod Białym Bocianem
Pawła Włodkowica 5
Wrocław, Dolnośląskie 50-072 Poland
+ Google Map
Telefon:
+48 71 782 81 23
Strona internetowa:
https://fbk.org.pl/
Menu
Accessibility