Kategoria: Foundation

March of Mutual Respect 2018

  1. Home
  2. Foundation
  3. March of Mutual Respect 2018
Udostępnij ten wpis:

THURSDAY, 8 NOVEMBER7:00 pm (White Stork Synagogue courtyard) THE MARCH FOR MUTUAL RESPECT will proceed to the memorial of the New Synagogue on Łąkowa St. that was burned down on Kristallnacht, 9 November, 1938.Accompanying events:2 p.m. – Righteous Among the Nation ceremony
5 p.m. – 3D presentation of the digital reconstruction of the New Synagogue building
6 p.m. – The premiere concert “Cabaret from Theresienstadt”
Free admission. More information: Dni Wzajemnego Szacunku 2018For more information go to www.fbk.org.pl or email bilety@fbk.org.pl or call 71 782 81 23“Days of Mutual Respect 2018” is co-financed by funds from the City of Wrocław (www.wroclaw.pl)

Nasze Tweety

Już 14 raz Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem. W tym roku wyjątkowe! Po raz pierwszy Festiwal będzie online - w trosce o bezpieczeństwo. Mimo że na odległość, poznamy nie tylko muzykę i inspiracje artystów z całego świata, ale również ich osobiste historie. Już dziś o 18:00!

#tegoDnia W czwartek, 4 lipca 1946 r. tłum mieszkańców Kielc, przy udziale milicjantów i żołnierzy, dokonał masakry ocalałych z Holocaustu Żydów, mieszkających w budynku przy ulicy Planty 7/9. Iskrą była plotka o mordzie rytualnym chrześcijańskich dzieci. https://polin.pl/pl/rocznica-pogromu-zydow-w-kielcach

Oglądaliście już Unorthodox i One of Us? Jesteście ciekawi jak wygląda życie społeczności chasydzkich nie tylko w serialach? Dzięki literaturze byłych chasydów, dr Tworek opowie Nam o ich życiu i relacjach z nie-chasydzkim światem.
Zapraszamy na spotkanie już 29ego czerwca!

Pokaż więcej Tweetów
Accessibility