Kategoria: Foundation

The mikveh and the basement of the White Stork Synagogue are open for visitors!

  1. Home
  2. Foundation
  3. The mikveh and the basement of the White Stork Synagogue are open for visitors!
Udostępnij ten wpis:

The Bente Kahan Foundation invites you to the restored mikveh (ritual bath) and the basement in the White Stork Synagoge.

 

In the mikveh you can see the application Jewish Lifecycle.

In the basement there is an multimedia exhibition Unfinished Lives.

 

From April 1st, the mikveh and the basement are open for visitors on Mondays, Fridays and Sundays from 10.00 to 4.00 p.m.

Nasze Tweety

Już 14 raz Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem. W tym roku wyjątkowe! Po raz pierwszy Festiwal będzie online - w trosce o bezpieczeństwo. Mimo że na odległość, poznamy nie tylko muzykę i inspiracje artystów z całego świata, ale również ich osobiste historie. Już dziś o 18:00!

#tegoDnia W czwartek, 4 lipca 1946 r. tłum mieszkańców Kielc, przy udziale milicjantów i żołnierzy, dokonał masakry ocalałych z Holocaustu Żydów, mieszkających w budynku przy ulicy Planty 7/9. Iskrą była plotka o mordzie rytualnym chrześcijańskich dzieci. https://polin.pl/pl/rocznica-pogromu-zydow-w-kielcach

Oglądaliście już Unorthodox i One of Us? Jesteście ciekawi jak wygląda życie społeczności chasydzkich nie tylko w serialach? Dzięki literaturze byłych chasydów, dr Tworek opowie Nam o ich życiu i relacjach z nie-chasydzkim światem.
Zapraszamy na spotkanie już 29ego czerwca!

Pokaż więcej Tweetów
Menu
Accessibility