Udostępnij tę stronę:

Spektakle edukacyjne przygotowane przez Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej:

 

Wallstrasse 13

Spektakl muzyczny „Wallstrasse 13” opowiada historię lokalnej żydowskiej społczeności – los mieszkańców domu przy ulicy Włodkowica 13 (przed wojną nazywaną właśnie Wallstrasse). Spektakl prezentuje żywą historię Wrocławia i jego społeczności. Przedstawienie wzbogocone jest bogatymi archiwaliami i multimedialną scenografią.

Pieśni z getta

Spektakl zbudowany jest m.in. z pieśni Mordechaja Gebirtiga i wierszy Maxa Hermanna-Neisse i Ilse Weber do których muzykę zaaranżowała Bente Kahan.

Poruszający materiał podkreślają fragmenty monologów z produkcji „Głosy z Theresienstadt” i „Home”.

Mendel Rosenbusch

Spektakl dla dzieci bzaującyna opowieściach Ilse Weber zaadapotowanych na scenę.

Głosy Theresienstadt

Monodram o pięciu kobietach pochodzących z różnych krajów, klas społecznych, będących w różnym wieku i wykonujących różne zawody. Jedną rzeczą która je łączy jest żydowskie pochodzenie i „modelowe” getto w Theresienstadt, gdzie krzyżują się ich ścieżki. Każda z nich ma do opowiedzenia historię, każda z nich podejmuje decyzje, których konsekwencje są często zaskakujące. Teksty wszystkich piosenek zostały napisane po niemiecku w getcie w Terezinie podczas II wojny światowej. Piosenki kabaretowe również powstały w getcie lub zostały zaczerpnięte z popularnych operetek.

Większość tekstów według Ilse Weber do muzyki Bente Kahan. Akompaniują Dariusz Swinoga i Mirosław Kuźniak. Koncert i CD dostępne są w trzech wersjach językowych – niemieckiej, angielskiej i norweskiej.

.

 

Menu
Accessibility