Udostępnij tę stronę:

Informacje o udogodnieniach dla osób z niepełnosprawnościami

Zależy nam, aby wszyscy odwiedzający Synagogę Pod Białym Bocianem mogli bez ograniczeń cieszyć się wartościowym doświadczeniem.

Wszystkie pomieszczenia w Synagodze są dostępne dla osób z niepełnosprawnościami.

W budynku znajduje się odpowiednio przygotowana toaleta oraz winda ułatwiająca dostęp na piętra. Jeżeli potrzebna jest dodatkowa pomoc, można zwrócić się do pracownika ochrony z prośbą o informację lub asystenta, który pomoże w zwiedzaniu wystaw.

W razie potrzeby prosimy o kontakt z Fundacją Bente Kahan (tel.  +48 71 341 89 47) lub Gminą Wyznaniową Żydowską we Wrocławiu (tel. +48 71 343 64 01).

W Synagodze Pod Białym Bocianem zapraszamy do obejrzenia sali głównej, małej synagogi, łaźni rytualnej oraz piwnic. Zapraszamy na wystawy stałe: „Historia Odzyskana” (balkon Synagogi), „Nieukończone Życie” (piwnica) oraz prezentację „Żydowski Cykl Życia” (łaźnia).

Zapraszamy również na wystawy czasowe, spektakle, koncerty oraz spotkania i warsztaty – organizowane w ramach działalności Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej. Program wydarzeń dostępny na stronie kalendarza.

Dla osób niewidomych i niedowidzących, dzięki współpracy z Fundacją Katarynka, przygotowaliśmy audiodeskrypcję niektórych obiektów, którą znajdą Państwo tutaj.

DOJAZD

Wejście do synagogi znajduje się na dziedzińcu. Na dziedziniec można wejść od strony ul. św. Antoniego lub od ul. Włodkowica. Najbliższy przystanek tramwajowy to Narodowe Forum Muzyki. Dalej znajdują się przystanki: Rynek. plac Jana Pawła II oraz Dworzec Świebodzki. Przy ulicy Włodkowica znajduje się płatny parking samochodowy.

Menu
Accessibility