Kategoria: Bez kategorii

Exhibition: State of deception: The power of Nazi propaganda

  1. Home
  2. Bez kategorii
  3. Exhibition: State of deception: The power of Nazi propaganda
Udostępnij ten wpis:

Since Sunday, September 1st, visitors of the White Stork Synagogue are welcome to come down to the basement below the synagogue and see the exhibition State of deception: The power of Nazi propagand, available for viewing courtesy of the United States Holocaust Memorial Museum in Washington.

The exhibition is presented by the Bente Kahan Foundation as part of the project “Teaching about Holocaust for a better future (counteracting xenophobia and exclusion)”, financed by the City of Wrocław.

We cordially invite you to visit!

 

Nasze Tweety

Już 14 raz Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem. W tym roku wyjątkowe! Po raz pierwszy Festiwal będzie online - w trosce o bezpieczeństwo. Mimo że na odległość, poznamy nie tylko muzykę i inspiracje artystów z całego świata, ale również ich osobiste historie. Już dziś o 18:00!

#tegoDnia W czwartek, 4 lipca 1946 r. tłum mieszkańców Kielc, przy udziale milicjantów i żołnierzy, dokonał masakry ocalałych z Holocaustu Żydów, mieszkających w budynku przy ulicy Planty 7/9. Iskrą była plotka o mordzie rytualnym chrześcijańskich dzieci. https://polin.pl/pl/rocznica-pogromu-zydow-w-kielcach

Oglądaliście już Unorthodox i One of Us? Jesteście ciekawi jak wygląda życie społeczności chasydzkich nie tylko w serialach? Dzięki literaturze byłych chasydów, dr Tworek opowie Nam o ich życiu i relacjach z nie-chasydzkim światem.
Zapraszamy na spotkanie już 29ego czerwca!

Pokaż więcej Tweetów
Menu
Accessibility