Kategoria: Fundacja, Spotkania

Kto zabił Ryfkę Spinner? Genealogia żydowska na podstawie starych gazet z dawnej Galicji

  1. Strona główna
  2. Fundacja
  3. Kto zabił Ryfkę Spinner? Genealogia żydowska na podstawie starych gazet z dawnej Galicji
Udostępnij ten wpis:

Aby oglądać wystarczy kliknąć tutaj

 

25 maja o godz. 18.00 zapraszamy na webinar

Kto zabił Ryfkę Spinner? Genealogia żydowska na podstawie starych gazet z dawnej Galicji

czyli opowieść o tym, jak można odnaleźć informacje o swoich przodkach. Nasz gość, pani Agnieszka Michalik, opowie jak dowiedziała się o istnieniu swojej cioci Ryfki i kto ją zamordował.

Wykład prezentuje metodologię poszukiwań informacji o rodzinie w bibliotekach cyfrowych, przedstawiając portret Spinnerów ze Lwowa. Wyszukane informacje pozwoliły autorce rozbudować własne drzewo genealogiczne oraz odkryć rodzinne sekrety. Jest to także forma upamiętnienia życia Żydów lwowskich, społeczności, która zniknęła bezpowrotnie w Zagładzie.

Agnieszka Michalik mieszka z rodziną w Berlinie, jest z wykształcenia informatyczką i rodowitą wrocławianką. Badania genealogiczne to jej pasja, która zrodziła się parę lat temu, kiedy to babcia opowiedziała jej prawdziwą historię rodziny.

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław

Nasze Tweety

Już 14 raz Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem. W tym roku wyjątkowe! Po raz pierwszy Festiwal będzie online - w trosce o bezpieczeństwo. Mimo że na odległość, poznamy nie tylko muzykę i inspiracje artystów z całego świata, ale również ich osobiste historie. Już dziś o 18:00!

#tegoDnia W czwartek, 4 lipca 1946 r. tłum mieszkańców Kielc, przy udziale milicjantów i żołnierzy, dokonał masakry ocalałych z Holocaustu Żydów, mieszkających w budynku przy ulicy Planty 7/9. Iskrą była plotka o mordzie rytualnym chrześcijańskich dzieci. https://polin.pl/pl/rocznica-pogromu-zydow-w-kielcach

Oglądaliście już Unorthodox i One of Us? Jesteście ciekawi jak wygląda życie społeczności chasydzkich nie tylko w serialach? Dzięki literaturze byłych chasydów, dr Tworek opowie Nam o ich życiu i relacjach z nie-chasydzkim światem.
Zapraszamy na spotkanie już 29ego czerwca!

Pokaż więcej Tweetów
Menu
Accessibility