„Ginczanka. Jestem niebem, jestem ziemią” – Nocą Umówieni i Airis String Quartet

  1. Strona główna
  2. Koncerty
  3. „Ginczanka. Jestem niebem, jestem ziemią” – Nocą Umówieni i Airis String Quartet
Udostępnij ten wpis:

Koncert pt. „Ginczanka. Jestem niebem, jestem ziemią”. W wyniku połączenia sił dwóch zespołów – Nocą Umówieni i Airis String Quartet – powstało wyjątkowe przedsięwzięcie: album z autorską muzyką do wierszy Zuzanny Ginczanki.

Wyjątkowa, bezkompromisowa poezja Ginczanki ujęła pomysłodawczynię projektu, autorkę muzyki, założycielkę zespołu Nocą Umówieni – Katarzynę Sałapę, która zaaranżowała utwory na kwartet smyczkowy, fortepian i głos.

Tematyka wybranych wierszy skupia się głównie wokół kobiety i kobiecości – w różnych odsłonach („Posucha”, „Kobieta”, „Zdrada”, „Wyjaśnienie”, „Wyjaśnienie na marginesie”, „W skwar”), jak również dotyka treści filozoficznych („Wniebowstąpienie Ziemi”, „Przepis na prostotę życia”).
Poprzez muzykę artyści pragną oddać ducha poezji Ginczanki: jej głębię, złożoność, treściwość i dosadność, ale też liryzm, delikatność, tęsknotę. Każdy utwór jest inny, materia dźwiękowa podąża za słowem, poszukuje z nim rezonansu.

Nocą Umówieni to zespół, który zajmuje się szeroko rozumianym gatunkiem poezji śpiewanej. Ma na swoim koncie wiele koncertów oraz pierwszą płytę z muzyką do wierszy Leśmiana, Poświatowskiej, Szymborskiej, Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej i Gałczyńskiego. W skład grupy wchodzą muzycy wykształceni klasycznie, absolwenci Akademii Muzycznych w Krakowie i Wrocławiu.
Katarzyna Guran – śpiew
Wojciech Sałapa – fortepian
Katarzyna Sałapa – autorka muzyki, skrzypaczka

Bilety dostępne na www.ticketmaster.pl lub w synagodze na godzinę przed koncertem (25/35 zł)

Bezpośredni link: Bilety na Lato w Synagodze: Nocą Umówieni i Airis String Quartet (Polska) LIVE | niedz. 25 lip 21 18:00, Synagoga Pod Białym Bocianem, Wrocław (ticketmaster.pl)

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu
Accessibility