Kategoria: Spotkania

Historia remontów Synagogi Pod Białym Bocianem 2006-2018

  1. Strona główna
  2. Projekty
  3. Spotkania
  4. Historia remontów Synagogi Pod Białym Bocianem 2006-2018
Udostępnij ten wpis:

Aby oglądać kilknij tutaj

 

Zapraszamy na webinar przedstawiający historię remontów kompleksu

Synagogi Pod Białym Bocianem w latach 2006-2018.

Webinar odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom, 27 maja 2020 r. o godz. 18.00

 

Jak wyglądał proces renowacji wrocławskiej synagogi? Ile kosztowały prace? Jakie pojawiały się problemy, jak trudne decyzje trzeba było podjąć i jakie konflikty zażegnać? No i co dalej?

Na te pytania odpowie dr Marek Mielczarek, koordynator projektu renowacji Synagogi Pod Białym Bocianem, który przez ponad 3000 dni do bożnicy przychodził niemal codziennie (a i obecnie nie odpuszcza). W latach 2006-2018 koordynował wszystkie sprawy finansowe i techniczne renowacji synagogalnego kompleksu.

Marek Mielczarek – zapaleniec, pasjonat, dr nauk technicznych, przez kilkadziesiąt lat zajmujący się zawodowo i naukowo ochroną środowiska i finansami a dziś również wrocławskim dziedzictwem żydowskim i edukacją przeciw wykluczeniu i ksenofobii.

Pytany co ma wspólnego ochrona środowiska z renowacją Synagogi odpowiada krótko: ochrona zabytków jest jedną z najważniejszych obszarów ochrony środowiska – ale to temat na osobny wykład…

 

Zapraszamy!

 

Projekt współfinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

 

Nasze Tweety

Już 14 raz Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem. W tym roku wyjątkowe! Po raz pierwszy Festiwal będzie online - w trosce o bezpieczeństwo. Mimo że na odległość, poznamy nie tylko muzykę i inspiracje artystów z całego świata, ale również ich osobiste historie. Już dziś o 18:00!

#tegoDnia W czwartek, 4 lipca 1946 r. tłum mieszkańców Kielc, przy udziale milicjantów i żołnierzy, dokonał masakry ocalałych z Holocaustu Żydów, mieszkających w budynku przy ulicy Planty 7/9. Iskrą była plotka o mordzie rytualnym chrześcijańskich dzieci. https://polin.pl/pl/rocznica-pogromu-zydow-w-kielcach

Oglądaliście już Unorthodox i One of Us? Jesteście ciekawi jak wygląda życie społeczności chasydzkich nie tylko w serialach? Dzięki literaturze byłych chasydów, dr Tworek opowie Nam o ich życiu i relacjach z nie-chasydzkim światem.
Zapraszamy na spotkanie już 29ego czerwca!

Pokaż więcej Tweetów
Menu
Accessibility