Kategoria: Lekcje online

Lekcja online: Debora Vogel z perspektywy 2020 roku

  1. Strona główna
  2. Lekcje online
  3. Lekcja online: Debora Vogel z perspektywy 2020 roku
Udostępnij ten wpis:

16.12 godz. 18:00 – online

Zapraszamy na ostatnią w tym roku lekcję online!

Celem spotkania będzie zaprezentowanie postaci Debory Vogel (1900 – 1942) poetki, pisarki i eseistki na tle wybranych zjawisk i twórców czasów, w których żyła, oraz wskazanie uniwersalizmu jej poglądów i upodobań artystycznych, filozoficznych, społecznych. Prezentacja przybliży biografię Debory i udowodni, że autorka literackich montaży zasługuje na znacznie większą uwagę niż najczęściej akcentowany fakt jej znajomości z Brunonem Schulzem i Witkacym.

Bożena Święch – absolwentka Filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Nauczycielka języka polskiego i wiedzy o kulturze, doradca metodyczny we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, wykładowca akademicki, egzaminatorka maturalna, współautorka diagnoz WCDN. Zdobyła uprawnienia szkolnego organizatora rozwoju edukacji oraz eksperta wspomagania szkół w zakresie doskonalenia kompetencji kluczowych. Jest koordynatorką sieci współpracy i samokształcenia, prowadzi szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów szkół. Edukatorka nauczania o Holokauście i Ambasadorka Muzeum Polin.

Webinar odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting, dostępna będzie również transmisja live na FB. Aby oglądać, kliknij TUTAJ

Zapraszamy!

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) w ramach projektu Nauka o Holokauście dla lepszej przyszłości. Przeciwdziałanie ksenofobii i wykluczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu
Accessibility