Kategoria: Bez kategorii

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

  1. Strona główna
  2. Bez kategorii
  3. Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu
Udostępnij ten wpis:

W dniu 27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz. Większość ofiar nie ma swoich grobów, ale pamięć o nich trwa dzięki działaniom osób i instytucji oraz miejscom pamięci.

Fundacja Bente Kahan organizuje w tym dniu wydarzenie we współpracy ze Szkołą Podstawową i Liceum Ogólnokształcącym Dialogu Kultur Etz Chaim we Wrocławiu. O godz. 12.30 zapraszamy na transmisję na żywo (czas trwania ok. 90 minut). Usłyszą Państwo koncert w wykonaniu Bente Kahan (piosenkarki, kompozytorki, aktorki, prezeski Fundacji Bente Kahan) oraz Anny Błaut, aktorki Wrocławskiego Teatru Współczesnego.
Artystki zaśpiewają pieśni w języku polskim i jidysz. Będą to m.in. utwory artystów, których życie i twórczość są przedstawione na naszej wystawie „Nieukończone życia”.
https://unfinishedlives.eu/pl
W drugiej części spotkania odbędzie się rozmowa z młodzieżą, którą poprowadzi Łukasz Migniewicz, wrocławski nauczyciel historii od lat współpracujący z FBK w ramach projektu „Nauka o Holokauście. Przeciwdziałanie ksenofobii i wykluczeniu”.

Transmisję będzie można oglądać na naszym profilu facebookowym (tu wydarzenie: https://fb.me/e/3dcQiVM8K ), a nagranie z wydarzenia będzie udostępnione na Vimeo i YouTube.
Projekt dofinansowano ze środków Gminy Wrocław.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu
Accessibility