Kategoria: Projekty, Spotkania

O kobietach w poezji jidysz, Żydach z Barbadosu oraz rewitalizowanych przestrzeniach wrocławskiej synagogi [2.09]

  1. Strona główna
  2. Projekty
  3. O kobietach w poezji jidysz, Żydach z Barbadosu oraz rewitalizowanych przestrzeniach wrocławskiej synagogi [2.09]
Udostępnij ten wpis:

Zapraszamy 2. września do wrocławskiego Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem na Europejski Dzień Kultury Żydowskiej!

Tego dnia Synagoga Pod Białym Bocianem i wystawy na jej obu balkonach będą czynne w godzinach 10:00-19:00.

Zapraszamy na trzy spotkania w sali głównej synagogi. Wstęp wolny.

16:00 – 17:00 – wykład Rachel Lichtenstein „Ashkenazi Polish Jewish Experience in London and Barbados” (Londyn i Barbados. Historia polsko-żydowska). Język angielski z tłumaczeniem na język polski.

17:00 – 18.30 – wykład dr Joanny Lisek “Kobieca opowieść w poezji jidysz” (połączony z krótkim spacerem po wystawie na drugim piętrze synagogi: “Babiniec – kobiety w kulturze jidysz”)

18:30 – 19:00 – Bente Kahan i dr Marek Mielczarek o dotychczasowych projektach FBK i rewitalizowanych przestrzeniach Synagogi pod Białym Bocianem.

Na poniższych zdjęciach:

po lewej stronie – Synagoga Nidhe Israel w Bridgetown, stolicy Barbadosu. Zbudowana w roku 1654. By zgłębić temat Żydów na Barbadosie, zapraszamy w niedzielę o 16:00 na spotkanie z Rachel Lichtenstein

po prawej stronie – dr Joanna Lisek, literaturoznawczyni, tłumaczka, pracowniczka naukowa Katedry Judaistyki Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie wykłada literaturę i kulturę żydowską oraz język jidysz. Wykład dr Joanny Lisek w niedzielę o godzinie 17:00.

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) Oficjalny sponsor Lata w Synagodze Pod Białym Bocianem: BNY Mellon (Poland Sp. z o. o.)

Menu
Accessibility