Kategoria: Lekcje online

Lekcja online: O tożsamości żydowskiej w powojennej Polsce i na emigracji po ’68 roku

  1. Strona główna
  2. Lekcje online
  3. Lekcja online: O tożsamości żydowskiej w powojennej Polsce i na emigracji po ’68 roku
Udostępnij ten wpis:

10.12. godz. 18:00 – online

Tematyka spotkania dotykać będzie wspomnień z lat dziecinnych spędzonych w powojennym Wrocławiu w rodzinie zasymilowanych Żydów polskich oraz o środowisku żydowskim tamtych lat.

O emigracji z kraju i reakcji nastolatki na wydarzenia marcowe ’68 roku i o okresie rozwijania tożsamości żydowskiej w Nowym Jorku opowie Państwu Paula Teitelbaum. Webinar poruszy także temat jej pracy nad umocnieniem kultury i języka jidysz, odnalezienia środowiska młodzieżowego o podobnych zainteresowaniach, studiów, pracy, rodziny oraz pielęgnacji języka i kultury w drugim i trzecim pokoleniu.

Aby oglądać kliknij TUTAJ
Pola Tejtelbaum / Paula Teitelbaum – urodzona po wojnie we Wrocławiu, uczennica szkoły podstawowej i liceum ogólnokształcącego im. Sholema-Alejchema w latach 1961-1967. W 1967 roku wyjechała z rodziną do Stanów Zjednoczonych, gdzie obecnie mieszka i pracuje jako nauczycielka języka angielskiego i jidysz.
Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) w ramach projektu Nauka o Holokauście dla lepszej przyszłości. Przeciwdziałanie ksenofobii i wykluczeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu
Accessibility