Kategoria: Projekty, Wystawy

Ocaleni z Zagłady – Wystawa LONKA

  1. Strona główna
  2. Projekty
  3. Ocaleni z Zagłady – Wystawa LONKA
Udostępnij ten wpis:

Szanowni Państwo!

Jesteśmy zaszczyceni, że mogliśmy się włączyć w realizację polskiej wersji wystawy, która została właśnie udostępniona w sieci.

Niezwykły projekt fotograficzny LONKA poświęcony został ostatnim Ocalonym z Zagłady: 275 fotografów zrobiło 400 portretów w 30 krajach. Wśród fotografujących są m.in. zdobywcy World Press Photo, członkowie agencji fotograficznej Magnum, reporterzy czołowych zachodnich czasopism i gazet. Recenzja projektu oraz wystawy znajduje się na stronie Minnesota Polish Medical Society pod adresem https://www.pamsm.org/post/capturing-the-last-holocaust-survivors-the-lonka-project 

Wystawa LONKA gościła na początku 2021 r. w siedzibie głównej ONZ, obecnie prezentowana jest w Berlinie i Jerozolimie. 19 kwietnia b.r., w rocznicę wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim, otworzona została wirtualne wystawa w języku polskim.

Wirtualną wystawę można samodzielnie zwiedzać na stronie https://www.pamsm.org/lonka lub wziąć udział w bezpłatnym oprowadzaniu online.  

Grupy zorganizowane  – szkoły średnie i wyższe, instytuty, domy kultury, itp. –  zainteresowane oprowadzaniem proszone są o kontakt z G. Lityńskim poprzez formularz na stronie https://litynski.com/contact/ 

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Adam Han-Górski  © Alec Soth, The Lonka Project, 2020

Gaby Koren © Ronen Akerman, The Lonka Project, 2020

Ralph Hakman © Barbara Davidson, The Lonka Project, 2019

 

Shaul Paul Ladany © Tsafrir Abayov, The Lonka Project, 2019

Israel Meir Lau © Jim Hollander, The Lonka Project, 2019

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu
Accessibility