Kategoria: Fundacja, Spektakle

„Pieśni z getta” – spektakle edukacyjne we wrocławskiej synagodze [25-26.04]

  1. Strona główna
  2. Fundacja
  3. „Pieśni z getta” – spektakle edukacyjne we wrocławskiej synagodze [25-26.04]
Udostępnij ten wpis:

Zapraszamy grupy szkolne na spektakle do wrocławskiego​ Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem:

Pieśni z getta
Spektakl edukacyjny dla uczniów w wieku 13-19 lat
Przedstawienie słowno-muzyczne

scenariusz i reżyseria: Bente Kahan
obsada: Anna Błaut,  Tomasz Kasiukiewicz, Igor Pietraszewski
scenografia: Yoav Rossano

W dniu 19 kwietnia 2018 roku obchodzić będziemy 75. rocznicę powstania w getcie warszawskim. Nawiązując do tych wydarzeń Fundacja Bente Kahan zaprasza na spektakl „Pieśni z getta” inspirowany opowieściami osób więzionych w gettach oraz twórczością tam powstałą.

„Pieśni z getta” – elementem kanwy scenariusza będą osobiste historie i fragmenty wspomnień. Jednym z założeń jest ukazanie czym była sztuka w getcie. W wielu gettach działały teatry, kawiarnie artystyczne, odbywały się koncerty. Sztuka dawała nadzieję, była ucieczką od otaczającej rzeczywistości, namiastką wolności, opisywała życie w getcie. Spektakl uświadamia, że sztuka może nadać znaczenie życiu człowieka, choćby w największej tragedii.

Treści zawarte w spektaklu można doskonale wykorzystać na zajęciach języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie i historii dla uczniów w wieku 12-19 – starszych klas szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych.

Jest to również świetna okazja do odwiedzenia Synagogi Pod Białym Bocianem.

Terminy spektakli:

Środa, 25 kwietnia 2018, g. 11:00 oraz czwartek, 26 kwietnia 2018, g. 9:00

Czas trwania spektaklu: około 60 minut

Miejsce: Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem,  ul. Włodkowica 5, Wrocław

Cena biletu:  15zł (dla uczniów, którzy nie mogą pozwolić sobie na bilety w tej cenie przewidzieliśmy bezpłatne wejściówki – po trzy sztuki na jedną klasę. Dla opiekunów również wejściówki są darmowe.)

Kontakt: W celu uzyskania szczegółowych informacji oraz rezerwacji grup na przedstawienia prosimy o kontakt mailowy (bilety@fbk.org.pl) lub telefoniczny (692 804 540) z organizatorem wydarzenia – Fundacją Bente Kahan.

Dofinansowano ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

Nasze Tweety

#tegoDnia W czwartek, 4 lipca 1946 r. tłum mieszkańców Kielc, przy udziale milicjantów i żołnierzy, dokonał masakry ocalałych z Holocaustu Żydów, mieszkających w budynku przy ulicy Planty 7/9. Iskrą była plotka o mordzie rytualnym chrześcijańskich dzieci. https://polin.pl/pl/rocznica-pogromu-zydow-w-kielcach

Oglądaliście już Unorthodox i One of Us? Jesteście ciekawi jak wygląda życie społeczności chasydzkich nie tylko w serialach? Dzięki literaturze byłych chasydów, dr Tworek opowie Nam o ich życiu i relacjach z nie-chasydzkim światem.
Zapraszamy na spotkanie już 29ego czerwca!

Unikatowy album dokumentujący obchody 4. rocznicy powstania w getcie warszawskim można obejrzeć w portalu http://delet.pl:
https://delet.jhi.pl/pl/library/item/1138322

#ŁaczyNasPamieć #Warszawa

Pokaż więcej Tweetów
Menu
Accessibility