Kategoria: Fundacja

Pracujemy nad treściami do nowych wystaw w Synagodze Pod Białym Bocianem. Poszukujemy archiwaliów!

  1. Strona główna
  2. Fundacja
  3. Pracujemy nad treściami do nowych wystaw w Synagodze Pod Białym Bocianem. Poszukujemy archiwaliów!
Udostępnij ten wpis:

Szanowni Państwo,w związku z trwającymi właśnie pracami nad treścią wystawy, która będzie eksponowana w Synagodze pod Białym Bocianem, nasza Fundacja poszukuje wszelkiego rodzaju archiwaliów.
Wystawa “Żydowski Cykl Życia” będzie opowiadać o żydowskich świętach i tradycjach. “Historia Odzyskana” to ekspozycja stała opowiadająca o żydowskich społecznościach Wrocławia od średniowiecza do dziś.W związku z pracami poszukujemy wszelkich dostępnych materiałów, przede wszystkim zdjęć, grafik, ilustracji czy plakatów, przedstawiających święta żydowskie i ich obchody w Breslau i we Wrocławiu. Będziemy wdzięczni za wszelką pomoc w dostępie do archiwaliów oraz podzielenie się z nami domowymi, rodzinnymi skarbami przedstawiającymi świętowanie w rodzinnym gronie.Wszystkich z Państwa, którzy dysponują i chcą podzielić się swoimi materiałami, prosimy o kontakt mailowy pod adresem info@fbk.org.pl lub kontakt@fbk.org.plW miarę możliwości, otrzymane materiały będziemy chcieli wykorzystać w powstającej wystawie “Żydowski Cykl Życia” lub w uzupełnieniach do wystawy “Historia Odzyskana”.Dziękujemy za pomoc!

Nasze Tweety

#tegoDnia W czwartek, 4 lipca 1946 r. tłum mieszkańców Kielc, przy udziale milicjantów i żołnierzy, dokonał masakry ocalałych z Holocaustu Żydów, mieszkających w budynku przy ulicy Planty 7/9. Iskrą była plotka o mordzie rytualnym chrześcijańskich dzieci. https://polin.pl/pl/rocznica-pogromu-zydow-w-kielcach

Oglądaliście już Unorthodox i One of Us? Jesteście ciekawi jak wygląda życie społeczności chasydzkich nie tylko w serialach? Dzięki literaturze byłych chasydów, dr Tworek opowie Nam o ich życiu i relacjach z nie-chasydzkim światem.
Zapraszamy na spotkanie już 29ego czerwca!

Unikatowy album dokumentujący obchody 4. rocznicy powstania w getcie warszawskim można obejrzeć w portalu http://delet.pl:
https://delet.jhi.pl/pl/library/item/1138322

#ŁaczyNasPamieć #Warszawa

Pokaż więcej Tweetów
Menu
Accessibility