Udostępnij tę stronę:

Lekcja online: Debora Vogel z perspektywy 2020 roku

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Lekcja online: Debora Vogel z perspektywy 2020 roku

16/12/2020 dnia 18:00 - 19:30

16.12. godz. 18:00 – online

Zapraszamy na ostatnią w tym roku lekcję online!

Celem spotkania będzie zaprezentowanie postaci Debory Vogel (1900 – 1942) poetki, pisarki i eseistki na tle wybranych zjawisk i twórców czasów, w których żyła, oraz wskazanie uniwersalizmu jej poglądów i upodobań artystycznych, filozoficznych, społecznych. Prezentacja przybliży biografię Debory i udowodni, że autorka literackich montaży zasługuje na znacznie większą uwagę niż najczęściej akcentowany fakt jej znajomości z Brunonem Schulzem i Witkacym.

Bożena Święch – absolwentka Filologii polskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Nauczycielka języka polskiego i wiedzy o kulturze, doradca metodyczny we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli, wykładowca akademicki, egzaminatorka maturalna, współautorka diagnoz WCDN. Zdobyła uprawnienia szkolnego organizatora rozwoju edukacji oraz eksperta wspomagania szkół w zakresie doskonalenia kompetencji kluczowych. Jest koordynatorką sieci współpracy i samokształcenia, prowadzi szkolenia dla nauczycieli i dyrektorów szkół. Edukatorka nauczania o Holokauście i Ambasadorka Muzeum Polin.
Webinar odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting, dostępna będzie również transmisja live na FB.
Zapraszamy!
Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) w ramach projektu Nauka o Holokauście dla lepszej przyszłości. Przeciwdziałanie ksenofobii i wykluczeniu.

Organizator

Fundacja Bente Kahan

Miejsce

Synagoga pod Białym Bocianem
Pawła Włodkowica 5
Wrocław, Dolnośląskie 50-072 Poland
+ Google Map
Telefon:
+48 71 782 81 23
Strona internetowa:
https://fbk.org.pl/
Menu
Accessibility