Udostępnij tę stronę:

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu

27 stycznia dnia 12:30 - 14:00

W dniu 27 stycznia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu. Został on ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz. Większość ofiar nie ma swoich grobów, ale pamięć o nich trwa dzięki działaniom osób i instytucji oraz miejscom pamięci.
Fundacja Bente Kahan organizuje w tym dniu wydarzenie we współpracy ze Szkołą Podstawową i Liceum Ogólnokształcącym Dialogu Kultur Etz Chaim we Wrocławiu o godz. 12.30. Zapraszamy na transmisję na żywo (czas trwania ok. 90 minut). Usłyszą Państwo koncert w wykonaniu Bente Kahan (piosenkarki, kompozytorki, aktorki, prezeski Fundacji Bente Kahan) oraz Anny Błaut, aktorki Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Artystki zaśpiewają pieśni w języku polskim i jidysz. Będą to m.in. utwory artystów, których życie i twórczość są przedstawione na naszej wystawie „Nieukończone życia”
https://unfinishedlives.eu/pl
W drugiej części spotkania odbędzie się rozmowa z młodzieżą, którą poprowadzi Łukasz Migniewicz, wrocławski nauczyciel historii od lat współpracujący z FBK w ramach projektu „Nauka o Holokauście. Przeciwdziałanie ksenofobii i wykluczeniu”.
Dofinansowano ze środków Gminy Wrocław w ramach projektu „Odzyskiwanie historii – Centrum Edukacji i Kultury Żydowskiej”

Szczegóły

Data:
27 stycznia
Godzina:
12:30 - 14:00
Witryna internetowa:
https://fb.me/e/3dcQiVM8K
Menu
Accessibility