Kategoria: Spotkania

Żydowski Cykl Życia – Pesach

  1. Strona główna
  2. Projekty
  3. Spotkania
  4. Żydowski Cykl Życia – Pesach
Udostępnij ten wpis:

Zapraszamy na transmisję na żywo wykładu wrocławskiego rabina Davida Basoka i rebecyn Danielle Chaimovitz-Basok, którzy opowiedzą nam o nadchodzącym święcie Pesach,obchodzonym na pamiątkę wyzwolenia Izraelitów z niewoli egipskiej.

Spotkanie będzie miało formę webinaru, a oglądający będą mogli zadawać pytania naszym gościom.

David Basok – Zasady rządzące świętem Pesach

Głównym zwyczajem rządzącym sederem (uroczystą pesachową kolacją) jest przekazywanie historii Exodusu z pokolenia na pokolenie. W pesachowej hagadzie możemy znaleźć przydatne do tego opowieści i sposoby. Podczas wykładu skupimy się na ich wychowawczych celach.

Danielle Chaimovitz-Basok – Talerz sederowy dla wszystkich!

Za każdym daniem podawanym na sederowym talerzu stoi pewna idea i wyjaśnienie. Podczas spotkania porozmawiamy o tych tradycyjnych potrawach i podzielimy się wiedzą na temat ich znaczenia – również w nowoczesnych interpretacjach.

 

Aby oglądać, wystarczy kliknąć tutaj

oraz wpisać swoje imię i adres email 🙂

 

Zapraszamy serdecznie!

 

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

Nasze Tweety

Już 14 raz Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem. W tym roku wyjątkowe! Po raz pierwszy Festiwal będzie online - w trosce o bezpieczeństwo. Mimo że na odległość, poznamy nie tylko muzykę i inspiracje artystów z całego świata, ale również ich osobiste historie. Już dziś o 18:00!

#tegoDnia W czwartek, 4 lipca 1946 r. tłum mieszkańców Kielc, przy udziale milicjantów i żołnierzy, dokonał masakry ocalałych z Holocaustu Żydów, mieszkających w budynku przy ulicy Planty 7/9. Iskrą była plotka o mordzie rytualnym chrześcijańskich dzieci. https://polin.pl/pl/rocznica-pogromu-zydow-w-kielcach

Oglądaliście już Unorthodox i One of Us? Jesteście ciekawi jak wygląda życie społeczności chasydzkich nie tylko w serialach? Dzięki literaturze byłych chasydów, dr Tworek opowie Nam o ich życiu i relacjach z nie-chasydzkim światem.
Zapraszamy na spotkanie już 29ego czerwca!

Pokaż więcej Tweetów
Menu
Accessibility