Kategoria: Historie, Wydarzenia

„Izrael po wyborach. Znów.” – spotkanie online z Konstantym Gebertem

  1. Strona główna
  2. Historie
  3. „Izrael po wyborach. Znów.” – spotkanie online z Konstantym Gebertem
Udostępnij ten wpis:

Zapraszamy na transmisję na żywo spotkania online z Konstantym Gebertem. „Izrael po wyborach. Znów.”

 

Bezpośredni link: https://webinarswroclaw.clickmeeting.com/izrael-po-wyborach-znow?fbclid=IwAR3N3wMUyPTLt-pDSYPHa1GsL72okO-wur6tO-pYx710Iiq6OVR4RjfwhaY

W ciągu ostatnich dwóch lat, w Izraelu odbyły się czterokrotnie przyspieszone wybory parlamentarne – i trzykrotnie ani nie wyłoniły stabilnej większości rządowej, ani nie skonsolidowały opozycji. Czy marcowe wybory coś zmieniły – a może trzeba się nastawić na piąte przyspieszone?

Konstanty Gebert – ur. 1953, dziennikarz Gazety Wyborczej, współpracownik licznych mediów w kraju i za granicą. W stanie wojennym dziennikarz prasy podziemnej pod pseudonimem Dawid Warszawski, którego nadal używa. Współzałożyciel m.in. Żydowskiego Uniwersytetu latającego (1979), NSZZ Pracowników Nauki, Techniki i Oświaty (1980), Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów (1989), żydowskiego miesięcznika „Midrasz” (1997), polskiego biura Europejskiej Rady Spraw Zagranicznych (2011). Autor 12 książek, m.in. o obradach okrągłego stołu i o wojnie w Bośni, o europejskim XXw. i o polskich Żydach. Wykładowca m.in. Uniwersytetu Hebrajskiego, Uniwersytetu Kalifornijskiego w Berkeley.

 

 

Zapraszamy serdecznie!

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) w ramach projektu Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu
Accessibility