Kategoria: Bez kategorii

Pesach – coroczne odzyskiwanie wolności

  1. Strona główna
  2. Bez kategorii
  3. Pesach – coroczne odzyskiwanie wolności
Udostępnij ten wpis:

Zapraszamy na transmisję na żywo wykładu Naczelnego Rabina Polski Michaela Schudricha !

 

Pesach – coroczne odzyskiwanie wolności

 

Rabin Michael Schudrich przeprowadzi dogłębną analizę genezy oraz znaczenia święta Pesach

Rabin Michael Schudrich jest historykiem i religioznawcą. Urodził się w Nowym Jorku, z pochodzenia Żydem polskim. Jego rodzina wywodzi się z Baligrodu z podkarpackich okolic Leżajska, Bobowej i Leska, miejsc uświęconych tradycją chasydzką. Studiował religioznawstwo na State University of New York i historię na Uniwersytecie Columbia. W 1980 roku został ordynowany na rabina konserwatywnego, natomiast prywatną ordynację ortodoksyjną otrzymał w roku 2000. W latach 1983-1989 przebywał w Japonii, gdzie pełnił rolę rabina w Tokio oraz nauczał historii i kultury żydowskiej. Jeszcze podczas studiów odwiedzał Polskę, a w 1990 roku rozpoczął pracę w Warszawie dla Fundacji Ronalda S. Laudera. Od 2000 roku rabin Łodzi i Warszawy, a od 2004 roku Naczelny Rabin Polski. Członek Rabinatu Rzeczypospolitej Polski i Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu.

Zapraszamy serdecznie!

Transmisja na naszym FB oraz pod adresem: https://webinarswroclaw.clickmeeting.com/pesach-coroczne-odzyskiwanie-wolnosci-wyklad-michaela-schudricha

Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl) w ramach projektu Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
You need to agree with the terms to proceed

Menu
Accessibility