Kategoria: Koncerty

Jurij Andruchowycz & Karbido wprowadzają Brunona Schulza do projektu „Nieukończone życia”

  1. Strona główna
  2. Koncerty
  3. Jurij Andruchowycz & Karbido wprowadzają Brunona Schulza do projektu „Nieukończone życia”
Udostępnij ten wpis:

8 maja świętujemy kolejną rocznicę otwarcia odrestaurowanej Synagogi pod Białym Bocianem. Tuż obok tymczasem, w Ukrainie, trwa wojna. Z tego powodu chcielibyśmy przypomnieć twórczość Brunona Schulza – artysty, którego życie przerwała II wojna światowa. Okazją, by przyjrzeć się twórczości Schulza jest również fakt, iż rok 2022 w Polsce obchodzony jest jako rok Brunona Schulza, gdyż właśnie w tym roku przypada 130. rocznica urodzin i 80. rocznica tragicznej śmierci artysty.

Jurij Andruchowycz, ukraiński pisarz, poeta i wokalista wprowadzi go do naszego projektu pt. „Nieukończone życia”. Andruchowycz jest autorem nowych, kongenialnych przekładów dzieł Brunona Schulza na język ukraiński, a z jego twórczością związany jest także poprzez płytę inspirowaną twórczością pisarza „Cynamon (z dodatkiem Indii)” nagraną razem z wrocławskim zespołem Karbido, której premiera miała miejsce w Drohobyczu w 2009 roku.

Podczas koncertu 8 maja usłyszymy teksty Schulza po ukraińsku i po polsku, a także utwory Karbido i Andruchowycza z płyt „Cynamon”, „Atlas Estremo”, „Absynt” oraz z przygotowanego właśnie przez artystów materiału do najnowszej książki Andruchowycza „Radio Noc”, której polska premiera planowana jest wkrótce.

Bilety w cenie 35 zł (normalne) i 25 zł (ulgowe) będzie można kupić tuż przed koncertem, w Synagodze pod Białym Bocianem oraz online, na portalu ticketmaster.pl. Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na organizację lekcji języka polskiego dla uchodźców z Ukrainy prowadzonych przez Fundację Bente Kahan.

Wystąpią:
Jurij Andruchowycz (UA) – śpiew, czytanie
Marek Otwinowski (PL) – bas
Tomasz Sikora (PL) – saksofony, soundbox
Ihor Hnydyn (UA) – perkusja

Wydarzenie jest częścią projektu pt. „Nieukończone życia”.
Jest ono dofinansowane ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)
Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/534742254833880

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wpisać prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Menu
Accessibility