Kategoria: Koncerty

„Tales of Love and Resistance”

  1. Strona główna
  2. Koncerty
  3. „Tales of Love and Resistance”
Udostępnij ten wpis:

Zapraszamy na niezwykłą muzyczną podróż, otwierającą Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem:
Tales of Love and Resistance”
w wykonaniu Arnolda Zable & Bente Kahan

Koncert w języku angielskim odbędzie się w mykwie 6 lipca o godzinie 18:00. Dedykujemy go naszym przyjaciołom z Ukrainy!

Arnold Zable to urodzony w Nowej Zelandii pisarz żydowski i działacz na rzecz praw człowieka, którego rodzice wyemigrowali z Polski w latach 30. Losy jego rodziców przedstawia książka „Jewels and Ashes” (1991). Zable wychował się w Melbourne i tam mieszka do dziś. Głównym tematem jego twórczości jest doświadczenie migracji i życia na uchodźstwie. Koncert przeniesie nas do świata jidyszowych opowieści Żydów z Melbourne i z Oslo, gdzie urodziła się Bente Kahan. Przeniesiemy się do czasów dzieciństwa obojga artystów, ale też posłuchamy historii o życiu migrantów i poszukiwaniu siebie.

Bilety w cenie 50 zł będzie można kupić na godzinę przed koncertem.
Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław.

Fotografia: Arnold Zable i Bente Kahan w czasie koncertu w Kadimah Jewish Cultural Centre and National Library w Melbourne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Wypełnij to pole
Wypełnij to pole
Proszę wprowadzić prawidłowy adres e-mail.
You need to agree with the terms to proceed

Nasze Tweety

Już w sobotę o 18:00 Bente Kanan z Anną Błaut, Ronenem Nissanem i Orkiestrą NFM zagra z Muzeum Polin w Warszawie. Koncert jest bezpłatny. Upamiętnia rocznicę transportu norweskich Żydów do Auschwitz. Usłyszycie utwory żydowskich twórców, których życia przerwał Holokaust.

Marsz Wzajemnego Szacunku. Chcemy, żeby wrocławskie wizytówki miasta spotkań nie były tylko wizytówkami, ale wrocławską codziennością. Zarzadzanie gniewem jest sposobem prowadzenia polityki przez radykałów. Ofiarą tego gniewu może być każdy i każdego trzeba przed nim chronić.

Pokaż więcej Tweetów
Menu
Accessibility