fbpx
Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Noc Muzeów w synagodze. Wspólne studiowanie Tory

19 maja, 2018 | 21:00 - 20 maja, 2018 | 00:30

[program wydarzeń poniżej]W tym roku Noc Muzeów przypada w szczególny dzień – żydowskie święto Szawuot. Szawuot przypada 7 tygodni po święcie Pesach, w kalendarzu żydowskim szóstego dnia miesiąca siwan.Jest to dzień, w którym według tradycji Mojżesz na górze Synaj otrzymał Torę i Dziesięć Przykazań.

W tym roku zapraszamy nie tylko do odwiedzenia Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem, ale również do wspólnych obchodów święta – studiowania świętych tekstów z pomocą rabina Davida Basoka oraz wzięcia udziału w wykładach.UWAGA: W Szawuot, jak w każde święto, w synagodze obowiązują szczególne zasady:
– Podczas święta nie możemy używać sprzętu elektronicznego – w związku z tym wykłady odbędą się bez nagłośnienia, prosimy więc o zachowanie ciszy.
– Prosimy też o powstrzymanie się od używania telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych oraz innych podobnych urządzeń.Program wieczoru:21.00 – otwarcie synagogi dla zwiedzających21:00-00:30 – możliwe zwiedzanie wystaw na piętrach synagogi21.15 – 23.15 – Chewruta – samodzielne studiowanie fragmentów Tory. Komentarzem i radą służyć będzie Rabin Dolnego Śląska David Basok (sala główna)21.30 – gościnny wykład Belli Szwarcman-Czarnoty Pod Ścianą Płaczu w Szawuot. Historia Lejba Rochmana (sala główna) UWAGA: Ilość miejsc limitowana – wykład bez nagłośnienia22.15 – wykład rabina Davida Basoka The Commandments of the Heart (sala główna)
UWAGA: Ilość miejsc limitowana – wykład bez nagłośnieniaDofinansowano ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

Szczegóły

Start:
19 maja, 2018 | 21:00
Koniec:
20 maja, 2018 | 00:30
Wydarzenie Tagi:
, , , , ,

Miejsce

Synagoga Pod Białym Bocianem
ul. Włodkowica 5a
Wrocław, dolnośląskie Polska

Organizator

Fundacja Bente Kahan
Zwiększ czytelność