Noc Muzeów w synagodze. Wspólne studiowanie Tory

  1. Strona główna
  2. Fundacja
  3. Noc Muzeów w synagodze. Wspólne studiowanie Tory
Udostępnij ten wpis:

[program wydarzeń poniżej]

W tym roku Noc Muzeów przypada w szczególny dzień – żydowskie święto Szawuot. Szawuot przypada 7 tygodni po święcie Pesach, w kalendarzu żydowskim szóstego dnia miesiąca siwan.

Sobota, 19.05.2018

Jest to dzień, w którym według tradycji Mojżesz na górze Synaj otrzymał Torę i Dziesięć Przykazań.

W tym roku zapraszamy nie tylko do odwiedzenia Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem, ale również do wspólnych obchodów święta – studiowania świętych tekstów z pomocą rabina Davida Basoka oraz wzięcia udziału w wykładach.

UWAGA: W Szawuot, jak w każde święto, w synagodze obowiązują szczególne zasady:
– Podczas święta nie możemy używać sprzętu elektronicznego – w związku z tym wykłady odbędą się bez nagłośnienia, prosimy więc o zachowanie ciszy.
– Prosimy też o powstrzymanie się od używania telefonów komórkowych i aparatów fotograficznych oraz innych podobnych urządzeń.

Program wieczoru:

21.00 – otwarcie synagogi dla zwiedzających

21:00-00:30 – możliwe zwiedzanie wystaw na piętrach synagogi

21.15 – 23.15 – Chewruta – samodzielne studiowanie fragmentów Tory. Komentarzem i radą służyć będzie Rabin Dolnego Śląska David Basok (sala główna)

21.30 – gościnny wykład Belli Szwarcman-Czarnoty Pod Ścianą Płaczu w Szawuot. Historia Lejba Rochmana (sala główna) UWAGA: Ilość miejsc limitowana – wykład bez nagłośnienia

22.15 – wykład rabina Davida Basoka The Commandments of the Heart (sala główna)
UWAGA: Ilość miejsc limitowana – wykład bez nagłośnienia

Dofinansowano ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

1 Komentarz. Zostaw komentarz

Nasze Tweety

#tegoDnia W czwartek, 4 lipca 1946 r. tłum mieszkańców Kielc, przy udziale milicjantów i żołnierzy, dokonał masakry ocalałych z Holocaustu Żydów, mieszkających w budynku przy ulicy Planty 7/9. Iskrą była plotka o mordzie rytualnym chrześcijańskich dzieci. https://polin.pl/pl/rocznica-pogromu-zydow-w-kielcach

Oglądaliście już Unorthodox i One of Us? Jesteście ciekawi jak wygląda życie społeczności chasydzkich nie tylko w serialach? Dzięki literaturze byłych chasydów, dr Tworek opowie Nam o ich życiu i relacjach z nie-chasydzkim światem.
Zapraszamy na spotkanie już 29ego czerwca!

Unikatowy album dokumentujący obchody 4. rocznicy powstania w getcie warszawskim można obejrzeć w portalu http://delet.pl:
https://delet.jhi.pl/pl/library/item/1138322

#ŁaczyNasPamieć #Warszawa

Pokaż więcej Tweetów
Menu
Accessibility