Jeden z najciekawszych pianistów polskiej sceny jazzowej zaprezentuje twórczość uznanych polskich i amerykańskich kompozytorów żydowskiego pochodzenia.

Koncert Kuby Stankiewicza
Niedziela, 19.08.2018, godz. 18:00
Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem, Włodkowica 5a, Wrocław
Bilety (35/25zł) dostępne w salonach EMPiK, na stronie ticketmaster oraz godzinę przed koncertem
w synagodze. Kontakt: bilety@fbk.org.pl / tel. 692 804 540.

Kuba Stankiewicz – urodzony we Wrocławiu pianista jazzowy, jeden z najwybitniejszych artystów polskiej sceny jazzowej. Jego koncert w Synagodze Pod Białym Bocianem poprzedzi występ w jednej z najbardziej prestiżowych sal na świecie, nowojorskiej Carnegie Hall.

Artysta zaprasza wrocławską publiczność na wyjątkową, muzyczną podróż, podczas której przedstawi najważniejsze kompozycje znakomitych kompozytorów – Victora Younga, Bronisława Kapera i Henryka Warsa.

Wyróżnia się indywidualnym podejściem do kompozycji, wrażliwością na barwę dźwięku, wyczuciem dynamiki i przestrzeni. Na profesjonalnej scenie debiutował w zespołach Jana „Ptaszyna” Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego z którym występował m.in. w USA i Meksyku oraz nagrał płyty Open i Song of Innocence. W latach 1987-1990 studiował w Berklee College of Music w Bostonie i wraz z orkiestrą podróżował po Stanach Zjednoczonych.
Jest laureatem nagrody Oscara Petersona oraz półfinalistą Międzynarodowego Konkursu Pianistów Jazzowych im. Theloniousa Monka w Waszyngtonie. Po powrocie do kraju założył własny zespół. Jego autorski album Northern Song został uznany płytą roku w ankiecie czytelników magazynu Jazz Forum w roku 1993. W maju 2009 otrzymał tytuł doktora w dziedzinie sztuki muzycznej, dyscyplinie artystycznej – instrumentalistyka na Wydziale Instrumentalnym Akademii Muzycznej we Wrocławiu.

29.07 | 5.08 | 12.08 | 19.08 | 26.08 | Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem – festiwal złożony z cyklu muzycznych spotkań z artystami, prezentujących bogactwo europejskiej muzyki żydowskiej.

Koncerty organizowane w ramach Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem. Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl). Oficjalny sponsor: BNY Mellon (Poland) SP. z o. o.