Kategoria: Koncerty, Projekty

Mistrz muzyki sefardyjskiej we Wrocławiu – Gerard Edery! [12.08]

  1. Strona główna
  2. Projekty
  3. Koncerty
  4. Mistrz muzyki sefardyjskiej we Wrocławiu – Gerard Edery! [12.08]
Udostępnij ten wpis:

Muzyczne Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem: Gerard Edery (Maroko/USA/Polska)

Niecodzienna okazja do poznania języka ladino w osobistej relacji mistrza muzyk sefardyjskiej

Niedziela, 12.08.2018, g. 18:00
Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem, Włodkowica 5a,Wrocław

Gerard Edery – urodzony w Casablance, dorastał w Paryżu i Nowym Jorku. Jeden z najbardziej znanych artystów folkowych, mistrz pieśni sefardyjskich, solista kantoralny. Jest wirtuozem gitary i popularnego w Azji Mniejszej instrumentu strunowego – Sazu.

W swoim bogatym repertuarze posiada wiele utworów w stylu etniczno-folkowym, w których wykorzystuje tradycyjne formy muzyczne z całego świata. Śpiewa w 16 językach, a czterema z nich swobodnie posługuje się na co dzień. Nieustannie stara się odkrywać nowe pieśni, melodie, opowieści z całego świata, aby poprzez włączenie ich do swojego bogatego repertuaru (często w różnych aranżacjach) ocalić je od zapomnienia. Na koncercie we wrocławskiej synagodze przybliży publiczności brzmienie języka ladino.

Bilety (35/25zł) dostępne w salonach EMPiK, na stronie ticketmaster oraz godzinę przed koncertem
w synagodze. Kontakt: bilety@fbk.org.pl / tel. 692 804 540.

29.07 | 5.08 | 12.08 | 19.08 | 26.08 | Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem – festiwal złożony
z cyklu muzycznych spotkań z artystami, prezentujących bogactwo europejskiej muzyki żydowskiej.

Koncerty organizowane w ramach Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem. Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl). Oficjalny sponsor: BNY Mellon (Poland) SP. z o. o.

Nasze Tweety

#tegoDnia W czwartek, 4 lipca 1946 r. tłum mieszkańców Kielc, przy udziale milicjantów i żołnierzy, dokonał masakry ocalałych z Holocaustu Żydów, mieszkających w budynku przy ulicy Planty 7/9. Iskrą była plotka o mordzie rytualnym chrześcijańskich dzieci. https://polin.pl/pl/rocznica-pogromu-zydow-w-kielcach

Oglądaliście już Unorthodox i One of Us? Jesteście ciekawi jak wygląda życie społeczności chasydzkich nie tylko w serialach? Dzięki literaturze byłych chasydów, dr Tworek opowie Nam o ich życiu i relacjach z nie-chasydzkim światem.
Zapraszamy na spotkanie już 29ego czerwca!

Unikatowy album dokumentujący obchody 4. rocznicy powstania w getcie warszawskim można obejrzeć w portalu http://delet.pl:
https://delet.jhi.pl/pl/library/item/1138322

#ŁaczyNasPamieć #Warszawa

Pokaż więcej Tweetów
Menu
Accessibility