Udostępnij ten wpis:

UWAGA – koncert i warsztaty odwołane

Niestety, z powodu nagłej choroby Gerarda Ederego, jesteśmy zmuszeni do odwołania jutrzejszego koncertu i niedzielnych warsztatów.

Bardzo przepraszamy za związane z tym niedogodności.

Mamy nadzieję, że uda nam się spotkać w innym terminie.

 

Fundacja Bente Kahan zaprasza na:
Koncerty i warsztaty w MYKWIE

GERARD EDERY – PIEŚNI LADINO

Gerard Edery, urodzony w Casablance, dorastał w Paryżu i w Nowym Jorku. Jest mistrzem sefardyjskiej tradycji muzycznej. Jedyna okazja we Wrocławiu, by poznać i nauczyć się wiele od tego niezwykłego artysty.

Warsztaty „Muzyka sefardyjska muzyką świata: pochodzenie i ewolucja” 

Tradycja oralna jest płynna! Obowiązkiem współczesnych artystów jest redefiniowanie i odnawianie przekazów ustnych, utrzymywanie ich żywotności dla współczesnej publiczności oraz podtrzymywanie trwałości dla przyszłych pokoleń. Podczas warsztatów, Gerard Edery zaprezentuje niezwykle różnorodny repertuar pieśni z Półwyspu Iberyjskiego oraz dalekosiężnej diaspory sefardyjskiej (pochodzących z okresu przed oraz czasów po wygnaniu Żydów z Hiszpanii w 1492 r.), czerpiącej z wielu języków. Podzieli się on również swoim osobistym i zawodowym doświadczeniem w utrzymywaniu tej tętniącej życiem tradycji poprzez liczne występy, nagrania, teledyski, publikowane śpiewniki oraz oryginalne spektakle jak Songs of Turtledove (muzyczna adaptacja teatralna Pieśni nad Pieśniami), Flamenco Sepharad, The Minstrel and the Storyteller (z udziałem znanego gawędziarza i nauczyciela: Peninnaha Shrama), Son of Sepharad (z uznanymi kantorami: Alberto Mizrahim oraz Aaronem Bensoussanem), The Spirit of Sepharad.

 

Koncert 2 marca 2019 o godz. 20.00

Warsztaty 3 marca 2019 (10.00-12.30 i 14.00-17.00)

Koncert: 50 PLN
Warsztat: 150 PLN

Rezerwacje: bilety@fbk.org.pl / tel. 692 804 540.

Zainteresowanych udziałem w warsztatach prosimy o przesłanie formularza rejestracyjnego do dnia 01.03.2019 r. Ilość miejsc ograniczona.

Warsztaty prowadzone w języku angielskim z możliwością tłumaczenia na język polski.

Współfinansowano ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)

Menu
Accessibility