Muzyczne Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem: Noam Vazana (Izrael/Holandia)

Grająca na puzonie i fortepianie utalentowana wokalistka zaprezentuje bliskowschodnie i północno-afrykańskie żydowskie melodie.

Niedziela, 05.08.2018, g. 18:00
Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem, Włodkowica 5a,Wrocław

Pochodząca z Izraela, mieszkająca w Amsterdamie Noam Vazana to artystka liryczna, subtelna i hipnotyzująca. Podczas występu we wrocławskiej synagodze zaprezentuje publiczności bliskowschodnie i północnoafrykańskie utwory oraz własne kompozycje. W niezwykły sposób łączy fascynujący wokal z żywiołową grą na puzonie i fortepianie.

W 2015 roku album „Love Migration” znalazł się na szczycie 20 najlepiej sprzedających się albumów iTunes, natomiast „Nani” wyróżniony został prestiżową nagrodą sefaradyjską w roku 2017.
W ostatnich latach występowała na najważniejszych festiwalach jazzowych, między innymi: North Sea Jazz Festival, Roccella Jazz, Jazzahead. Jej głos porównywany jest z wokalem Niny Simone czy Mercedes Sosy. Ma na swoim koncie występy z artystami, takimi jak: John Clayton, Katie Melua, Bobby Mcferrin, Terell Stafford.

Video:
https://youtu.be/fkr_oERTUDA
https://youtu.be/4aKMxd7Zk0s

Bilety (35/25zł) dostępne w salonach EMPiK, na stronie ticketmaster oraz godzinę przed koncertem w synagodze. Kontakt: bilety@fbk.org.pl / tel. 692 804 540.

29.07 | 5.08 | 12.08 | 19.08 | 26.08 | Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem – festiwal złożony z cyklu muzycznych spotkań z artystami, prezentujących bogactwo europejskiej muzyki żydowskiej.

Koncerty organizowane w ramach Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem. Projekt dofinansowany ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl). Oficjalny sponsor: BNY Mellon (Poland) SP. z o. o.