Kategoria: Spektakle

Mordechaj Gebirtig ponownie Pod Białym Bocianem!

  1. Strona główna
  2. Spektakle
  3. Mordechaj Gebirtig ponownie Pod Białym Bocianem!
Udostępnij ten wpis:

„Mordechaj Gebirtig – Bądź mi zdrów, Krakowie”

 

w Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem

 

4,5,6 lutego (wtorek-czwartek), godz. 9.00 – przedstawienia dla młodzieży szkolnej

kontakt i rezerwacje dla szkół: bilety@fbk.org.pl

 

5 lutego (środa), godz. 19.00

Bilety: 25/35 PLN, dostępne na stronie www.ticketmaster.pl oraz na godzinę przed wydarzeniem w synagodze

 

Tekst i muzyka: Mordechaj Gebirtig, tłumaczenie: Jerzy Ficowski i Aleksander Gleichgewicht scenariusz: Bente Kahan, reżyseria: Tomasz Man, scenografia i kostiumy: Anetta Piekarska-Man, opracowanie dźwiękowe: Marek Otwinowski, występują: Alicja Kalinowska, Tomasz Leszczyński

 

Film promujący spektakl można zobaczyć tutaj

 

Spektakl w nowatorski sposób przybliża twórczość znakomitego żydowskiego poety  i pieśniarza, Mordechaja Gebirtiga, który poprzez prostotę, humor i ciepło w szczególny sposób dokumentuje życie mieszkańców krakowskiego Kazimierza. Jego utwory opowiadają o ich codzienności – ubóstwie i rozpaczy, ale także o ogromie miłości i nadziei. Wraz  z Holokaustem, życie żydowskie zniknęło z ulic Kazimierza, a stolarz-poeta podzielił los wielu polskich Żydów – w 1942 roku został zastrzelony przez nazistów w krakowskim getcie.

 

Zapraszamy serdecznie!

 

 

Nasze Tweety

Już 14 raz Lato w Synagodze Pod Białym Bocianem. W tym roku wyjątkowe! Po raz pierwszy Festiwal będzie online - w trosce o bezpieczeństwo. Mimo że na odległość, poznamy nie tylko muzykę i inspiracje artystów z całego świata, ale również ich osobiste historie. Już dziś o 18:00!

#tegoDnia W czwartek, 4 lipca 1946 r. tłum mieszkańców Kielc, przy udziale milicjantów i żołnierzy, dokonał masakry ocalałych z Holocaustu Żydów, mieszkających w budynku przy ulicy Planty 7/9. Iskrą była plotka o mordzie rytualnym chrześcijańskich dzieci. https://polin.pl/pl/rocznica-pogromu-zydow-w-kielcach

Oglądaliście już Unorthodox i One of Us? Jesteście ciekawi jak wygląda życie społeczności chasydzkich nie tylko w serialach? Dzięki literaturze byłych chasydów, dr Tworek opowie Nam o ich życiu i relacjach z nie-chasydzkim światem.
Zapraszamy na spotkanie już 29ego czerwca!

Pokaż więcej Tweetów
Menu
Accessibility