Kategoria: Fundacja, Projekty

Parallel Traces

  1. Strona główna
  2. Fundacja
  3. Parallel Traces
Udostępnij ten wpis:

Fundacja Bente Kahan uczetniczy w europejskim projekcie Parallel Traces – Dziedzictwo żydowskie w nowej perspektywie.

Parallel Traces to ogólnoeuropejski projekt, którego celem jest otworzenie nowej perspektywy na znaczenie żydowskiego dziedzictwa kulturowego i wpisanie go w ogólnoeuropejski pejzaż kulturowy.

Projekt  ma na celu odnalezienie śladów żydowskich w architekturze miejskiej i rozpoznania ich jako integralnej części historii Europy. W poszczególnych działaniach skupiać się będzie na materialnych śladach żydowskiej obecności i ich przetwarzaniu przez artystyczne środki wyrazu. W ramach projektu powstać ma aplikacja zaznajamiająca użytkowników z dziedzictwem żydowskim poszczególnych miast; rozpisany zostanie również międzynarodowy konkurs artystyczny oraz powstanie wystawa, która podróżując do kolejnych partnerów i ich miast stanie się świetnym medium wymiany artystycznej.

Projekt zrzesza osiem organizacji z pięciu krajów unijnych oraz z dwóch krajów pozostających poza UE. Liderem projektu jest The European Association for the Preservation and Promotion of Jewish Culture and Heritage (AEPJ) z Luksemburga we współpracy z Culture and Media Agency Europe aisbl (Belgia) oraz Imascono Art S.L. Lokalnymi partnerami projektu są: Patronat Call de Girona (Hiszpania),Tacka Kommukacije (Serbia), Tarbut Foundation (Rumunia), Israeli House (Gruzja) oraz Fundacja Bente Kahan.

Oficjalna strona projektu: kliknij tutaj

Profil projektu w serwisie Facebook.

 

Nasze Tweety

Rabin M. Schudrich: Ostatnie pożegnanie po żydowsku -zwyczaje żałobne i znaczenie śmierci w judaizmie. Czy wg judaizmu jest "życie pozagrobowe", co dzieje się z człowiekiem po śmierci, jak zmarli są żegnani i co dla Żydów znaczy śmierć. Dziś o 18.00 online https://fb.me/e/3aCBlppe3

Dziś rocznica dramatycznych wydarzeń nocy kryształowej, Międzynarodowy Dzień Walki z Faszyzmem i Antysemityzmem. O 18:00 wyświetlimy przygotowany z tej okazji koncert z udziałem artystów @TeatrCapitol oraz @NFM_Wro. A jeśli przechodzicie przez pl. Solny, przystańcie na chwilę.

Pokaż więcej Tweetów
Menu
Accessibility