Kategoria: Fundacja, Projekty

Parallel Traces

  1. Strona główna
  2. Fundacja
  3. Parallel Traces
Udostępnij ten wpis:

Fundacja Bente Kahan uczetniczy w europejskim projekcie Parallel Traces – Dziedzictwo żydowskie w nowej perspektywie.

Parallel Traces to ogólnoeuropejski projekt, którego celem jest otworzenie nowej perspektywy na znaczenie żydowskiego dziedzictwa kulturowego i wpisanie go w ogólnoeuropejski pejzaż kulturowy.

Projekt  ma na celu odnalezienie śladów żydowskich w architekturze miejskiej i rozpoznania ich jako integralnej części historii Europy. W poszczególnych działaniach skupiać się będzie na materialnych śladach żydowskiej obecności i ich przetwarzaniu przez artystyczne środki wyrazu. W ramach projektu powstać ma aplikacja zaznajamiająca użytkowników z dziedzictwem żydowskim poszczególnych miast; rozpisany zostanie również międzynarodowy konkurs artystyczny oraz powstanie wystawa, która podróżując do kolejnych partnerów i ich miast stanie się świetnym medium wymiany artystycznej.

Projekt zrzesza osiem organizacji z pięciu krajów unijnych oraz z dwóch krajów pozostających poza UE. Liderem projektu jest The European Association for the Preservation and Promotion of Jewish Culture and Heritage (AEPJ) z Luksemburga we współpracy z Culture and Media Agency Europe aisbl (Belgia) oraz Imascono Art S.L. Lokalnymi partnerami projektu są: Patronat Call de Girona (Hiszpania),Tacka Kommukacije (Serbia), Tarbut Foundation (Rumunia), Israeli House (Gruzja) oraz Fundacja Bente Kahan.

Oficjalna strona projektu: kliknij tutaj

Profil projektu w serwisie Facebook.

 

Nasze Tweety

Już w sobotę o 18:00 Bente Kanan z Anną Błaut, Ronenem Nissanem i Orkiestrą NFM zagra z Muzeum Polin w Warszawie. Koncert jest bezpłatny. Upamiętnia rocznicę transportu norweskich Żydów do Auschwitz. Usłyszycie utwory żydowskich twórców, których życia przerwał Holokaust.

Marsz Wzajemnego Szacunku. Chcemy, żeby wrocławskie wizytówki miasta spotkań nie były tylko wizytówkami, ale wrocławską codziennością. Zarzadzanie gniewem jest sposobem prowadzenia polityki przez radykałów. Ofiarą tego gniewu może być każdy i każdego trzeba przed nim chronić.

Pokaż więcej Tweetów
Menu
Accessibility