Kategoria: Fundacja

Prace Agnieszki Traczewskiej w projekcie Parallel Traces

  1. Strona główna
  2. Fundacja
  3. Prace Agnieszki Traczewskiej w projekcie Parallel Traces
Udostępnij ten wpis:

W ramach międzynarodowego projektu „Parallel Traces: Dziedzictwo żydowskie w nowej perspektywie” znana fotografka Agnieszka Traczewska fotografowała dla nas żydowski Wrocław. Jej prace można już zobaczyć na stronie internetowej projektu Parallel Traces wraz z pracami pozostałych czterech artystów zaproszonych do projektu przez miasta partnerskie.

Wszystkie fotografie oraz prace laureatów międzynarodowego konkursu będzie można zobaczyć w Synagodze Pod Białym Bocianem 7 listopada. Więcej szczegółów już wkrótce!

fot.: Agnieszka Traczewska

www.agnieszkatraczewska.com

 

Parallel Traces to ogólnoeuropejski projekt, którego celem jest otworzenie nowej perspektywy na znaczenie żydowskiego dziedzictwa kulturowego i wpisanie go w ogólnoeuropejski pejzaż kulturowy.

Projekt ma na celu odnalezienie śladów żydowskich w architekturze miejskiej i rozpoznania ich jako integralnej części historii Europy. W poszczególnych działaniach skupiać się będzie na materialnych śladach żydowskiej obecności i ich przetwarzaniu przez artystyczne środki wyrazu. W ramach projektu powstać ma aplikacja zaznajamiająca użytkowników z dziedzictwem żydowskim poszczególnych miast; rozpisany zostanie również międzynarodowy konkurs artystyczny oraz powstanie wystawa, która podróżując do kolejnych partnerów i ich miast stanie się świetnym medium wymiany artystycznej.

Projekt zrzesza osiem organizacji z pięciu krajów unijnych oraz z dwóch krajów pozostających poza UE. Liderem projektu jest The European Association for the Preservation and Promotion of Jewish Culture and Heritage (AEPJ) z Luksemburga we współpracy z Culture and Media Agency Europe aisbl (Belgia) oraz Imascono Art S.L. Lokalnymi partnerami projektu są: Patronat Call de Girona (Hiszpania),Tacka Kommukacije (Serbia), Tarbut Foundation (Rumunia), Israeli House (Gruzja) oraz Fundacja Bente Kahan.

Menu
Accessibility