Kategoria: Warsztaty

Szabas – warsztat o kulturze i tradycji żydowskiej z audiodeskrypcją

  1. Strona główna
  2. Warsztaty
  3. Szabas – warsztat o kulturze i tradycji żydowskiej z audiodeskrypcją
Udostępnij ten wpis:

Zapraszamy na oprowadzanie i warsztaty z audiodeskrypcją o kulturze i tradycji żydowskiej. Zajęcia adresowane są dla osób z niepełnosprawnością wzroku.

17 października 2019 (czwartek), godz. 17:30 – 19:30

Synagoga Pod Białym Bocianem, ul. Pawła Włodkowica 7, Wrocław

Prowadzenie: Danielle Chaimovitz – Basok, żona wrocławskiego rabina oraz Anna Brzozowska i Małgorzata Hućko z Fundacji Bente Kahan

Spotkanie bezpłatne, liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod adresem: kontakt@fundacjakatarynka.pl lub tel. 507 507 129

O zajęciach:
Filarem judaizmu są wspomnienia, a w jego centrum znajduje się zbiorowa pamięć o najważniejszych wydarzeniach żydowskiej historii. Sposobem na utrzymywanie tych wspomnień żywymi jest zachowywanie zwyczajów i kultywowanie rytuałów w rodzinie i wspólnocie. Podczas warsztatów z żoną wrocławskiego rabina, przywołane zostaną te najważniejsze wspomnienia, wyjaśnione nowoczesne metody dostosowywania zwyczajów i rytuałów judaizmu, by dla wszystkich były one dostępne oraz zostaną pokazane i opisane różne przedmioty używane podczas szabatu – najważniejszego dnia w żydowskim tygodniu, w synagodze i rodzinnym domu.

Warsztat poprzedzi krótkie spotkanie o historii Synagogi Pod Białym Bocianem, o mykwie – rytualnej łaźni, babińcu – wyjątkowym miejscu dla kobiet i innych tajemnicach, które skrywa w sobie budynek.

 

Zajęcia odbywają się w ramach projektu „Kultura dla wszystkich” dofinansowanego ze środków MKDiN oraz PFRON w dyspozycji MOPS

Menu
Accessibility