Udostępnij ten wpis:

Zapraszamy do Centrum Kultury i Edukacji Żydowskiej w Synagodze Pod Białym Bocianem na wernisaż wystawy:

Z biegiem rzeki – Dzieje Żydów nad Odrą

14.06.2018 | 18:00

Wystawa opowiadająca o terenach nadodrzańskich, gdzie spotykała się kultura Żydów niemieckich z kulturą Żydów polskich.

Po wernisażu, o godzinie 20:00 zapraszamy na autorski spektakl Bente Kahan „Wallstrasse 13” o lokalnej, wrocławskiej historii. Wstęp wolny, konieczna rezerwacja.

Ekspozycja poświęcona jest wybranym aspektom historii Żydów po obu stronach Odry. Jest ona zaproszeniem do refleksji i dialogu między dawnymi i obecnymi mieszkańcami regionu oraz do odkrywania polsko-niemiecko-żydowskiego dziedzictwa kulturowego tych ziem.

Po części oficjalnej zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie – spotkanie z kuratorkami: Magdaleną Abraham-Diefenbach i Magdaleną Gebala.

O godzinie 20:00 zapraszamy na autorski spektakl Bente Kahan „Wallstrasse 13”:„Wallstrasse 13” opowiada o lokalnej historii żydowskiej – o losach mieszkańców domu przy wrocławskiej ulicy Włodkowica 13 (przed wojną Wallstrasse). Jest przedstawieniem prezentującym żywą historię Wrocławia oraz zamieszkujących go społeczności. Przy produkcji spektaklu wykorzystano bogaty materiał archiwalny, który przyczynił się do powstania fabuły oraz multimedialnej scenografii.
Scenariusz i reżyseria: Bente Kahan; Multimedia: Mirosław Koch, Występują: Anna Błaut, Marzena Oberkorn, Piotr Łukaszczyk, Tomasz Kaczmarek, Mateusz Rybicki.

Spektakl w języku polskim z niemieckimi napisami.

Wstęp wolny. Rezerwacja miejsc na spektakl: bilety@fbk.org.pl / tel. 692 804 540.

Wystawa dostępna dla zwiedzających w późniejszym terminie:
15.06-30.08
Pon.- czw. 10.00-17.00
Pt, nd 10.00-16.00

Organizatorzy:
Fundacja Bente Kahan
Niemieckie Forum Kultury Europy Środkowej i Wschodniej

Partnerzy:
Konsulat Generalny Republiki Federalnej Niemiec we Wrocławiu
Gmina Żydowska we Wrocławiu

Dofinansowano  ze środków Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl). Spektakl dofinansowano ze środków Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu.   

Menu
Accessibility