Po wernisażu wystawy „Z biegiem rzeki – Dzieje Żydów nad Odrą”, o godzinie 20:00 zapraszamy na autorski spektakl Bente Kahan „Wallstrasse 13” o lokalnej, wrocławskiej historii. Wstęp wolny, konieczna rezerwacja miejsc.

Spektakl w języku polskim z niemieckimi napisami.

14.06.2018, g. 20:00

„Wallstrasse 13” opowiada o lokalnej historii żydowskiej – o losach mieszkańców domu przy wrocławskiej ulicy Włodkowica 13 (przed wojną Wallstrasse). Jest przedstawieniem prezentującym żywą historię Wrocławia oraz zamieszkujących go społeczności. Przy produkcji spektaklu wykorzystano bogaty materiał archiwalny, który przyczynił się do powstania fabuły oraz multimedialnej scenografii. 

Wstęp wolny. Rezerwacja miejsc na spektakl: bilety@fbk.org.pl / tel. 692 804 540.

Scenariusz i reżyseria: Bente Kahan; 

Multimedia: Mirosław Koch, 

Występują: Anna Błaut, Marzena Oberkorn, Piotr Łukaszczyk, Tomasz Kaczmarek, Mateusz Rybicki.

Od godziny 18:00 zapraszamy na wernisaż i ekspozycję wystawy „Z biegiem rzeki – Dzieje Żydów nad Odrą” opowiadającej o terenach nadodrzańskich, gdzie spotykała się kultura Żydów niemieckich z kulturą Żydów polskich. Ekspozycja poświęcona jest wybranym aspektom historii Żydów po obu stronach Odry. Jest ona zaproszeniem do refleksji i dialogu między dawnymi i obecnymi mieszkańcami regionu oraz do odkrywania polsko-niemiecko-żydowskiego dziedzictwa kulturowego tych ziem.

Dofinansowano  ze środków Konsulatu Generalnego Niemiec we Wrocławiu oraz Gminy Wrocław (www.wroclaw.pl)